Dřevěné bungalovy na vzestupu: Bydlete jako na dovolené i vy!

16.3.2018 | Redakce | Trendy v architektuře | Komentářů 0 |

Dřevostavby zažívají boom. Divíte se? Po přečtení následujících řádků vás pochyby přejdou. Zvláště dřevěné bungalovy totiž kromě nezanedbatelné úspory financí nabízí vysoce komfortní bydlení, jaké znáte snad jen z dovolených.

Dřevěné bungalovy na vzestupu: Bydlete jako na dovolené i vy! - foto, Hyperbydleni.cz

Oheň, vlhkost, škůdci a další mýty kolem dřevostaveb

S dřevostavbami se pojí mnohé mýty. Ty však pramení pouze z nedostatečné informovanosti. Jako první vás jistě napadne, zda si dřevěný dům dokáže poradit s požárem. V České republice platí zcela nekompromisní pravidla protipožární ochrany pro všechny typy budov. Dřevostavby nevyjímaje. Odolnost vůči plamenům zajišťují zvláštní nátěry a materiály obkladů nosných stěn, jež musí vydržet nápor ohně minimálně 30 minut. Znalecké testy v terénu opakovaně prokázaly, že dřevěný dům nehoří rychleji než zděný.

Druhý nejčastější mýtus obestírá životnost a vzdorovitost vůči vnějším vlivům jako vlhkost a škůdci. Škůdci bývají zničeni již při fázi sušení dřeva za vysoké teploty, zatímco vlhkosti domy odolávají díky obkladovým materiálům a nátěrům. Pakliže přeci jen dojde k poškození, oprava dřevostavby probíhá snadno. Stačí poškozený panel otevřít, opětovně důkladně vysušit, případně vyměnit za nový, aniž byste museli podstupovat náročnou komplexní rekonstrukci obydlí. Životnost dřevěných obydlí čítá minimálně 100 let, ale mnohé stavby odolávají již přes půl tisíciletí bez nutnosti zvlášť výrazných stavařských zásahů.

Výhody dřeva jako hlavního stavebního materiálu

Mezi hlavní plusy dřevostaveb patří beze sporu jeho ekologičnost. Oproti zděným domům si dřevěné stavby kladou nižší nároky na použití neobnovitelných přírodních zdrojů. Vlivem přírodního původu hlavního stavebního materiálu, dřeva, také výrazně méně zatěžuje životní prostředí.

Při dostatečné tloušťce stěn můžete pak bydlením v dřevostavbě docílit úspory až v řádech tisíců korun měsíčně. Bát se nemusíte ani nedostatečné zvukové izolace. Moderní dřevostavby se vyznačují výbornou akustikou, a to především díky vysoké úrovni používaných materiálů. V současné době se nejčastěji používá sendvičová konstrukce, jež kombinuje tepelně izolační materiály s velkým tepelným odporem mezi nosnými konstrukcemi. Proto se stavba lehce vytopí.

 

Dřevěné bungalovy na vzestupu: Bydlete jako na dovolené i vy!, fotka

Co je bungalov

Za bungalov se považuje přízemní dům tradičně obklopený terasou. Jedním z důvodů pro postavení bungalovu bývá bezbariérovost bydlení vhodného jak pro imobilní jedince, tak pro osoby v pokročilém věku, jimž může chůze po schodech činit problémy. Dále bungalovy poskytují pohodlné a prostorné bydlení, jemuž dominuje vzdušnost. Většina lidí se v takovém domě dokáže daleko lépe uvolnit a relaxovat než v panelovém bytě nebo patrovém domě s menšími místnostmi. Bungalovy nabízí rozmanité možnosti inovací, proto stavba zdatně odolává morálnímu zastarávání. Nemůžeme však opomíjet ani variabilitu samotného provedení umožňující nekomplikovanou stavbu bungalovu na klíč.

Po vzoru USA, Kanady, a především skandinávských zemí se těší rostoucí oblibě hlavně dřevěné bungalovy. Montovaný bungalov se staví pomocí již hotových panelů (stěnových, stropních, střešních) a systémem staveništní montáže. To znamená, že se postaví kostra dřevostavby bungalovu, jež se následně doplňuje o ostatní materiály. Proto domy typu dřevěných bungalovů vznikají velice rychle.

Zajímá vás víc? Chcete vědět, jak přesně probíhá stavba, jak dlouho trvá? Rádi byste si nechali zpracovat návrh svého přízemního dřevěného království? Navštivte stránky www.drestav.cz, na nichž jsou vám odborníci na dřevostavby připraveni poradit a pomoci.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Dřevěné bungalovy na vzestupu: Bydlete jako na dovolené i vy! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »