Skleněné barevné tvárnice

19.10.2010 | Jana Henychová | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Potřebujete vyzdobit interiér nebo domu nebo tak, aby byl pestrý a barevný ? Pak můžete zvolit barevné tvárnice ze skla, které mají pro moderní domácnosti mnohostranné využítí.

Skleněné barevné tvárnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Barevné tvárnice s exkluzivním designem v podobě různých vzorů, druhů povrchu a barev nabízí lidem mnoho variant, jak si vyzdobit svoji koupelnu, toaletu, předsíň nebo tunel před vchodovými dveřmi. Jsou vyráběny z ideálního materiálu vhodného pro stavbu stěn v interiéru i exteriéru. To vše s možností řízeného prostupu světla při použití jednotlivých druhů tvárnic s rozmanitou povrchovou úpravou. Jako spojový materiál se při stavbě používá buď tradiční maltová směs nebo modernější varianta v podobě silikonu. Široké spektrum barev tak umožňuje originální a neotřelé kombinace od konzervativního pojetí až po extravagantní design.

 

Skleněné barevné tvárnice, fotka

 

Můžete kombinovat teplé i studené barvy dle vlastního uvážení, vytvářet mozaiky a obrazce dle vaší fantazie, pokud máte pro vaši realizaci dostatek prostoru. Každá barva se vyrábí v několika provedeních. Tvárnice může být úplně hladká nebo jemně vlnkovaná na vnitřní straně. Zvlnění vytváří velmi jemné rozptýlení světla, které tvárnicemi prochází a následně tak dochází k efektu zkreslení průhledu. Použitím lesklých, matových, rohových nebo zakončovacích tvárnic můžete vytvořit velké množství variant. Výběr barev, tvarů a jejich vhodná kombinace záleží pouze na vás.

 

Skleněné barevné tvárnice, fotka

 

Skleněné tvárnice jsou již řadu let oblíbeným stavebním materiálem, ovšem barevná i tvarová inovace přináší řadu dalších možností, jakým způsobem a kde si s nimi byt nebo dům vyzdobit. Dokáže tak velice vkusně doplnit stavbu rodinného domu, ale také například interiéry kanceláří, ordinací, průmyslových objektů, veřejných staveb, nákupních center apod. Takové tvárnice nesplňují pouze funkci zdi, co propouští světlo, ale jsou především designovým prvkem, výrazným pro svoji rozmanitou barevnost. Kombinací v pastelových barvách můžeme vytvořit velmi originální barový pult, oddělující příčku mezi kuchyní a jídelním koutem.

 

Skleněné barevné tvárnice, fotka

 

Stejně tak si můžete nechat zhotovit celý sprchový kout, ale zrovna tak podobným způsobem můžete rozdělit třeba obývací pokoj příčkou, ukončenou uprostřed místnosti a přesto opticky místnost nezmenšíte, protože vidíte skrz zeď. Starší sklobetonové konstrukce však již vzhledem k době svého vzniku vyžadují rekonstrukci menšího či většího rozsahu. V případě, že chceme rekonstruovat pouze část stěny, je potřeba nejprve zvážit, jak moc nám záleží na vzhledu a zda nebude lepší celou stěnu zbourat a nechat si vyprojektovat a postavit novou.

 

Skleněné barevné tvárnice, fotka

 

V současné době jsou k dispozici různé pomůcky pro stavění, jako jsou vymezovací křížky a přesně namíchané suché maltové směsi. Přesto je ale pořád lepší varianta svěřit stavbu do odborných rukou, nejlépe firmě, která má zkušenosti, je schopná pro zákazníka zpracovat i náročnější realizace a především vám poskytne určité záruky. Pro ty z vás, kteří jsou manuálně zruční a chtěli by si takovou stěnu postavit přece jenom sami, je vhodné, aby si u prodejce tvárnic vyžádali technický katalog, ve kterém je celý postup popsaný.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Skleněné barevné tvárnice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »