Příklepové vrtačky pro usnadnění práce

21.9.2011 | Jana Henychová | Stavební stroje | Komentářů 0 |

Mnoho majitelů rodinných domků provádí řadu nutných stavebních prací, ať už v rámci rekonstrukce jednotlivých částí nebo průběžného drobného udržování. K tomu je zapotřebí mít po ruce dostatečně funkční nářadí, mezi které patří také vybavená multifunkční příklepová vrtačka s příslušenstvím.

Příklepové vrtačky pro usnadnění práce - foto, Hyperbydleni.cz

 

Příklepové vrtačky se nejčastěji používají pro vrtání otvorů, do betonových částí staveb, do omítek nebo jednotlivých stavebních bloků. Stejně tak dokážou bez obtíží provrtat cihly, silnější dřevo, ale také i vybrané druhy kovů. Díky jedné vrtačce s více výkonostními úrovněmi spolu s vyměnitelným příslušenstvím tak můžete zvládnout sestavit například domácí přístřešek pod vchodové dveře nebo pergolu, kde se bude vyskytovat v rámci sestavování jednoho stavebního doplňku jak dřevo, tak i kov.

 

Příklepové vrtačky pro usnadnění práce, fotka

 

Mnoho druhů příklepových vrtaček tak dokáže uživatelům poskytnout celkem širokou možnost využívání plynulé regulace otáček. Díky tomu lze navrtávání provádět co nejpřesněji s předem vyměřeným cílem. Řada typů takovýchto vrtacích zařízení má k dispozici dva pracovní režimy. A to jak příklepové vrtání, tak i to běžné, což je velmi praktické, když potřebujeme v rámci jedné stavby využívat více pracovních postupů. Příklepové vrtačky pracují s poměrně vysokým výkonem, tudíž umožňují vykonat v určitém čase bez přestávek větší množství práce. Zejména pokud provádíte nějakou rozsáhlejší stavbu části domu jako jsou zděné přístavky nebo složené podlouhlé dřevěné přístřešky.

 

Příklepové vrtačky pro usnadnění práce, fotka

 

Aby se vrtačka během delšího používání nepřehrála, tak je vybavena tepelnou pojistkou, která zajistí plynulý a pohodlný chod při stavbě větších celků. Stejně jako u běžné vrtačky, je i zde třeba při obměně provrtávaného materiálu potřeba průběžně vyměňovat různé velikosti a tvrdosti vrtáků. Příslušenství se jako u ostatních vrtaček vyměňuje pomocí rychloupínacího sklíčidla, které vám pomůže k lepšímu upevnění a utažení potřebné části. Pro lepší zašroubování vám doporučujeme používat sklíčidlo složené ze dvou objímek, které se lépe uchytí do ruky a lze s menší námahou vykonat více otáček.

 

Příklepové vrtačky pro usnadnění práce, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Příklepové vrtačky pro usnadnění práce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »