Kuchyně dokonalá do posledního detailu

17.10.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Moderní kuchyně dneška si už nevystačí jen s nábytkem plným úložných prostor. Je nemyslitelná také bez hezkých a sofistikovaných spotřebičů, ať už jde o vestavné nebo samostatně stojící. Trendům i v kuchyni velí ze všech pohledů funkčnost, jednoduchost a elegance.

Kuchyně dokonalá do posledního detailu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Designéři i výrobci kladou důraz variabilitu a vzájemnou kombinovatelnost jednotlivých prvků, samozřejmě s ohledem na kvalitu materiálů, odpovídající výrobní technologie, design a ergonomii. Proto není problém si kuchyni sestavit přesně podle svých představ, aby odpovídala konkrétním nárokům, ať už jde o single domácnost nebo domov pro velkou rodinu. Nouze není ani o jednotlivé styly, venkovským počínaje přes klasiku až po minimalismus.

Otevřená rodinná kuchyně

Nedělit, spojovat! Trend otevřenosti vládnoucí obytným prostorám už dvě desetiletí se týká pochopitelně i kuchyní, jež se tak v poslední době kombinují nejen s jídelnou, ale jsou také stále častěji nedílnou součástí obývacích pokojů. S toho plyne skvělá možnost maximálně využít celé dispozice bytu a udělat otevřený prostor jeho centrem, v němž se setkávají nejen členové rodiny, ale i přátelé a známí. Díky dostatku místa, existenci varných ostrůvků a sofistikovaně a ergonomicky uspořádaného zařízení tak lze kuchyni využít k tolik potřebné komunikaci. Příprava jídla a jeho konzumace se zcela nenásilně stávají vítanou šancí trávit společně čas, kterého není nikdy nazbyt.

 

Kuchyně dokonalá do posledního detailu, fotka

 

Špičkové povrchy

Ze zjištění National Kitchen & Bath Association (NKBA) vyplynulo, že lidé stále častěji preferují univerzální nábytek, u něhož je právě v důsledku spojování prostor poněkud nesnadné na první pohled určit účel. Souvisí to samozřejmě s průnikem kvalitních povrchů do kuchyňských linek, nejen pokud jde o dřevo, dýhy nebo fólie. U čelních ploch dveří skříněk je stále častěji k vidění také vysoký lesk a skleněné materiály, které se odrážejí také na nábytku ve zbylém prostoru.

 

Kuchyně dokonalá do posledního detailu, fotka

 

Vestavné a jiné spotřebiče

Lednice či klasická, parní i mikrovlnná trouba, sporák, vinotéka, myčka nádobí, digestoř, kávovar - tyto a mnohé další potřebné mašinky lze v kuchyni buď dokonale zviditelnit, nebo je zcela účelově skrýt očím běžného návštěvníka. Každá z variant má své přednosti: solitéry mohou interiér kuchyně dotvořit, ozdobit či mu dominovat, vestavné prvky zase podpoří jednotnou linii a styl obvykle minimalistického interiéru. Dobře designově „zahrát“ dovedou v kuchyni i vestavné spotřebiče s nerezovými čelními plochami. Nové řady takových spotřebičů se vyrábějí s důrazem na luxusní provedení, dokonalé zpracování a maximální uživatelský komfort. Opomíjena není ani bezpečnost, snadná údržba a čištění, jednoduchá obsluha a manipulace. Důležitým kritériem je i hlučnost domácích spotřebičů, proto jsou nejnovější modely výkonné, ale extra tiché.

 

Kuchyně dokonalá do posledního detailu, fotka

 

Místo pro každou věc

Celková organizace úložných prostor má svá novodobá pravidla, jimiž se řídí ukládání nádobí, potravin, nápojů, textilu a dalších kuchyňských propriet. Velkým pomocníkem při smysluplném řešení jsou nejrůznější vychytávky v podobě chytrých systémů známých pod pojmem Dynamic Space, který funguje na principu plnovýsů, otočných polic, vyšších zadních a bočních stěn ve výsuvech, nového řešením rohových či dřezových skříněk, sofistikovaného příčného a podélného členění zásuvek a skříněk atd. Účelem důmyslného vnitřního dělení je dosáhnout toho, aby často používané věci byly snadno a rychle přístupné, tedy přímo pod pracovní deskou a v první úrovni prostoru horní skříňky. Zřídka používané předměty se zase ukládají do nejvyšší úrovně horních skříněk a do nejnižší úrovně spodních skříněk. S tím vším samozřejmě souvisí ergonomicky účelné řazení pracovních ploch, do nichž lze zabudovat například i dřevěné prkénko. Takové řešení je nejen šikovné, ale také pohledově zajímavé.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Hanák nábytek, Koryna, Ikea, Sconto nábytekDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kuchyně dokonalá do posledního detailu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »