Malá koupelna – velkorysé dispozice

23.1.2015 | Monika Kovačková | Koupelny | Komentářů 0 |

Prakticky všichni obyvatelé panelových sídlišť a někdy i novostaveb se potýkají s omezeními, které přináší malé prostory koupelen. Každou sebemenší koupelnu však lze díky důmyslné organizaci, správné volbě zařízení a využití optických triků proměnit ve velkolepé dílo. Vytěžte maximální komfort z minimální plochy a proměňte svou koupelnu na příjemnou relaxační zónu.

Malá koupelna – velkorysé dispozice - foto, Hyperbydleni.cz

Při rekonstrukci jádra se mnozí v touze po větším prostoru a pohodlí uchylují ke spojení koupelny a WC. Výsledkem tohoto řešení je větší výsledná podlahová plocha, takže místnost je vzdušnější a i opticky větší. Pokud však šetříte místem, kde se dá, není spojení těchto dvou místností trefou do černého. Především příčka, která obě místnosti odděluje, v sobě skrývá obrovský potenciál pro úložné prostory.

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Zejména WC místnost je v mnohých českých domácnostech naprosto ztrátovým prostorem. Umístíte-li však skříňky či celé sestavy, které mohou sahat až po strop, po obou stranách této místnosti, získáte tak snadno velký úložný prostor, který nepřekáží a je dokonale skrytý. Centimetry ve WC místnosti vám pomůže ušetřit i vhodný výběr toalety - ideální jsou menší závěsné klozety.

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Vana nebo sprchový kout? To je otázka, která je při organizaci prostoru koupelny určující. Sprchový kout sice šetří cenné centimetry, avšak maximální odpočinek mnozí zažívají až při koupeli. Praktickým kompromisem je vana se speciální zástěnou z tvrzeného skla, jenž poskytuje jak pohodlné sprchování, tak příjemnou lázeň. Při výběru zařízení se nebojte asymetrických tvarů, které malý prostor příjemně obzvláštní a ve většině případů šetří místem. Na druhé straně se vyvarujte rohové vaně – i když se zdá, že zaplnění rohu vanou je z hlediska šetření místem úsporné, opak je pravdou.

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Stejná pravidla platí pro výběr umyvadla, které by mělo dokonale ladit s typem vany. Opět nejsou vhodná umyvadla rohová a i známá klasika vám příliš nepomůže. Zkuste se poohlédnout po moderních, designově propracovaných a atypicky řešených umyvadlech. Ta poskytují dostatek odkládací a umývací plochy, mají vestavěnou spodní skříňku nebo dokonce počítají s prostorem pro pračku. Netradiční umístění baterie je pak nejen módním doplňkem, ale výrazně šetří místem na ploše umyvadla.

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Nejen skříňky a police mohou sloužit jako úložný a odkládací prostor. Stačí zapojit fantazii a místo pro věci, které v koupelně potřebujete, se najde téměř všude. Velmi módní je využití různých kalíšků, mističek, sáčků a síťovek, které mohou být připevněny přímo ke stěně nebo stropu. Pokud se vám tyto drobnosti podaří sladit se stylem celé koupelny, stanou se velmi příjemným a originálním obzvláštním prostoru.

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Tak jako v jiných místnostech i v koupelně platí, že s velkými zrcadly a vhodným osvětlením vykouzlíte zázraky pro optické zvětšení prostoru. Výrazného efektu docílíte především velkými zrcadly; skvělým řešením jsou zrcadlová dvířka koupelnových skříněk. Zvolíte-li si navíc zrcadla se speciální fólií proti zamlžování, budete mít o starost méně. Opravdu velkou službu vám prokážou zrcadla ve spojení se světly, které mohou být umístěna podél, nad i pod zrcadly. Pokud malou koupelnu pořádně nasvítíte, hned bude působit zářivějším, luxusnějším a především větším dojmem.

 

Malá koupelna – velkorysé dispozice, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Malá koupelna – velkorysé dispozice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »