Dobijte si baterky i v kanceláři

19.7.2007 | Jiří Pilát | Kanceláře | Komentářů 0 |

Jakmile dojdete do stavu permanentní únavy, je už často pozdě začít přemýšlet, co se sebou dělat. Celý svět je postavený na vyvážení dvou protikladů. K psychicky náročnému sedavému zaměstnání patří kromě relaxace i aktivita, aby byl stres odstraňován z těla a neměl čas se usadit uvnitř.

V souvislosti s tím se často mluví o psychosomatických problémech, což mohou být právě problémy založené na nadměrném ukládání stresu bez jeho následné kompenzace.

Začínáme ráno


Zkuste přijít do práce co nejdříve, abyste mohli nerušeně naplánovat den a probrat poštu. Tento čas považujte za svůj a neberte telefony. Po takové přípravě se budete cítit klidní, sebevědomí a s přehledem, a proto budete mít větší pravděpodobnost úspěchu. Pokud však i tak budete nervózní kvůli obchodní schůzce, uklidněte se reflexologickým ošetřením. Řada moderních kanceláří je uměle osvětlená a klimatizovaná. Jsou to někdy i místnosti bez oken, takže vám upírají čerstvý vzduch a přirozené světlo.

Květiny vám mohou zachránit den


Bezprostřední vylepšení dosáhnete pomocí vázy s čerstvými květinami, například květy frézií. Umělé osvětlení neodpovídá spektru denního světla, a proto nedokáže stimulovat epifýzu. To může způsobit bolesti hlavy, migrény či dokonce depresi.

Život je v dechu


Nechte si během dne stranou několik minut pro přesměrování své mysli. Věnujte místo šálku kávy nebo cigaretě dvě minuty pomalého a hlubokého dýchání. To dodává energii, uvolňuje mysl. Ty nejlepší nápady se často objeví, když přestanete na problém myslet. Je tu možnost si i trochu zacvičit přímo na pracovišti. Posaďte se, opřete si nohy tak, abyste měli chodidla na zemi a vyrovnejte se v zádech, chvíli klidně dýchejte a vnímejte vzpřímení zad a proudění energie.

Cvičte


Nadechněte se a s výdechem ukloňte hlavu do jedné strany k ramenu a pomáhejte si přitom z opačné strany tlakem dlaně.volné ruky. Nechte působit jen ruku na hlavu, neprovádějte silou, to samé vyzkoušejte na druhou stranu. Můžete opakovat na každou stranu několikrát. Pak spojte dlaně za hlavou a nadechněte se. Pak s výdechem nechte lehce působit dlaně na temeno hlavy tak, že tlačíte hlavu proti dlaním a ty zase proti hlavě. Zopakujte to zhruba pětkrát pro uvolnění šíje. S nádechem vzpažte a protáhněte se vzhůru a přejděte do lehkého záklonu. Pak s nádechem vzpažte jednu paži a s výdechem se ukloňte do jedné strany, opakujte i na druhou stranu. Cvičte v klidu a pomalu. Když ukláníte hlavu k ramenu, nebo hrudníku vydechujte. Při otáčení se nejdříve nadechněte a pomalu s výdechem se přetáčejte. Zvedejte paže s nádechem a předkloňte se s výdechem.

Vzduchový management


Umožněte volnou cirkulaci vzduchu mírným pootevřením okna. Vydýchaný vzduch způsobuje ospalost, poruchy koncentrace a bolesti hlavy. Nikdy v kanceláři nekuřte. Jestli bez kouření nedokážete být, dělejte si “rauchpauzy” na nějakém k tomuto účelu vyhrazeném místě. Energii místnosti obohatíte i zapálením aromaterapeutické vonné lampy.Text: Jiří Pilát

Foto: archiv autoraDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Dobijte si baterky i v kanceláři zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »