Kancelář mění tvář

21.12.2009 | Pavel Kotrč | Kanceláře | Komentářů 0 |

Prostory, kde pracujeme, už dávno nemají mnoho společného s tím, co jsme znávali v uplynulých desetiletích. Nejen proto, že technický a technologický pokrok doslova denně přinášejí nové možnosti. Důvodem jsou i snahy ušetřit náklady. Klasickou kancelář často nahradí pracovna doma nebo na čtyřech kolech, ta sofistikovaná mobilní se vejde dokonce do dámské kabelky.

Kancelář mění tvář - foto, Hyperbydleni.cz

Prostory, kde pracujeme, už dávno nemají mnoho společného s tím, co jsme znávali v uplynulých desetiletích. Nejen proto, že technický a technologický pokrok doslova denně přinášejí nové možnosti. Důvodem jsou i snahy ušetřit náklady. Klasickou kancelář často nahradí pracovna doma nebo na čtyřech kolech, ta sofistikovaná mobilní se vejde dokonce do dámské kabelky. Novým fenoménem současnosti jsou i takzvané fexikanceáře (v zahraničí je nazývají SOS – Serviced Office Space). Jde o službu, která za jednotný poplatek poskytuje kompletní profesionální zázemí a může podnikatelům výrazně snížit náklady na administrativní prostory, zvlášť pokud se jim nevyplatí zřizovat stálou kancelář.

V kanceláři jako doma

Pro pracovnu je nejlepší vyhradit samostatnou místnost, kde by při práci nevyrušovali členové rodiny nebo jejich návštěvy. Optimální je, pokud lze do kanceláře vstupovat samostatným vchodem, takže pracovní a soukromý život je možné oddělit. Pokud nemáte dost prostoru na vyčlenění jednoho pokoje pro účely domácí kanceláře, je nutné pracovní zónu alespoň opticky oddělit a stanovit si pravidla (cosi jako pracovní dobu), která ostatní v domácnosti musí dodržovat. Samostatnou kancelář i pracovní kout lze vybavit běžným kancelářským nábytkem, k němuž neodmyslitelně patří stůl, židle a úložné prostory. Dnešní trh nabízí pěkné a funkční produkty, jimž vévodí stejné materiály, jako běžnému interiéru. Tedy například sklo, nere-zová ocel a podobně. I kancelář může působit odlehčeně a vzdušně, a to při zachování potřebných ergonomických měřítek. Nebude to samozřejmě zadarmo, investovat do nejlacinější židle se nemůže vyplatit, pokud na ní budete trávit několik hodin denně. K zajímavým produktům patří například gelová židle: přizpůsobuje se uživateli bez složitého manuálního nastavování, zaručuje stálou oporu, konstantní pohyb a rovnoměrné tlakové zatížení. Patentovaný mechanismus při naklápění opěradla automaticky zajišťuje ten správný citlivý protitlak odpovídající proporcím uživatele. Síťovina opěradla je ze špičkového materiálu minimálně podléhajícího únavě, područky jsou výškově nastavitelné. Technogel v sedáku zvyšuje komfort, protože lépe rozkládá zatížení. Gel se totiž chová jako kapalina, takže podepírá tělo mnohem větší plochou a snižuje zatížení tlakových bodů, k nimž patří například pánevní kosti.

Kancelář mění tvář - foto, Hyperbydleni.cz

V kanceláři jako v kabelce

Bez čeho si kancelář nedovedete představit? Bez notebooku, kvalitního mobilního telefonu nejlépe s připojením na internet a s fotoaparátem, pochopitelně flashdisku a také myši… pěkně těžké na nošení. Navíc – kam to všechno naskládat? Budete se divit, ale sofistikovaná mobilní kancelář se klidně může vejít i do normální dámské kabelky. Chce to: trochu nadupaný a zároveň pěkný mobil (s internetem, 3mpx fotoaparátem se stabilizátorem a bleskem a MP3 přehrávačem), flash disc (může mít i velikost kancelářské sponky nebo být integrovaný v psacím peru), malý ultralehký notebook včetně DVD vypalovačky a webkamerky. Běžným kancelářským účelům vyhoví i tzv. subnotebook, neboli ultrapřenosný počítač, který je menší než A4, váží mnohem méně než 2 kg a jeho výška je pod 4 cm. Představuje spojení dokonalé mobility a funkce, lze ho přizpůsobit konkrétním požadavkům. Při příležitostném využívání bude stačit nižší konfigurace s možností rychlého připojení k běžné nebo bezdrátové síti, ale subnotebook může splňovat i vysoké nároky na výkon, hmotnost, odolnost, volitelné příslušenství, mezinárodní servis a podobně. Hodit by se mohl i miniprojektor o velikosti mobilu, který dokáže na stěně vykouzlit obraz o úhlopříčce až 153 cm. Do kabelky se určitě vejde i bezdrátová myš, oceníte i externí harddisk. No a pak tu máme ještě třeba komplet microSD paměťové karty, s adaptéry a malinkou čtečkou, díky čemuž můžete nahrávat a přenášet data mezi mobilem, videokamerou, notebookem nebo jakýmkoli jiným počítačem. Doma se určitě osvědčí multimediální datové úložiště. Systém, který umožní přehrávat multimédia uložená na vnitřním pevném disku nebo je sdílet z počítače.

Kancelář mění tvář - foto, Hyperbydleni.cz

Kancelář jen dočasně

Flexikancelář byste našli nejspíš v každé ze západních metropolí: u nás se objevují zatím pouze první vlaštovky. Řešení v podobě pronájmu celé služby ocení střední a malé firmy, jimž se nevyplatí zařizovat své vlastní prostory. Nejde přitom jen o nábytek a přístrojové vybavení, ale také například o počítačové, telefonní a faxové linky, připojení na internet, zasedačku, recepční či úklid, o otopu a osvětlení ani nemluvě. To všechno lze získat za jednotný poplatek, a to dokonce i včetně osobní asistentky, která pouze ve vymezené dny nebo hodiny udělá potřebné administrativní úkony včetně domlouvání schůzek, přípravy podkladů a dokumentů, vyřizování pošty pochůzek a podobně.

Kancelář mění tvář - foto, Hyperbydleni.cz

Text: Pavel Kotrč

Foto: Hewlite packard, LG Electronics, IDPoint, Nábytek Říka, Verbatim

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Kancelář mění tvář zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »