Co to je chytrá židle

14.9.2007 | Vladimír Iliev | Kanceláře | Komentářů 0 |

Nové tisíciletí přichází i z novými tvary lehkých kancelářských židlí, to je nová funkčnost, elegance a design. Sedíte-li celý den, vsaďte vždy na kvalitu a výsledky práce profesionálů. Možnost smyslné krásy aplikace mořeného dřeva a kovu, nově řešené polohování avandgarní područky a netypické čalounění pro image vašeho interiéru.

Co to je chytrá židle - foto, Hyperbydleni.cz
Nejnovější poznatky o ergonomii, atypické kombinace materiálů i zcela mimořádné funkce a estetické prvky. K dobré funkčnosti kancelářských křesel a židlí slouží různé druhy mechanismů. Od jednoduchých, použitých na základních typech kancelářských židlí, přes houpací mechanismy s polohovou aretací, až po složité synchronní mechanismy s možností individuálního nastavení jednotlivých částí křesla.

Pohyby


Důležité je, aby pracovní židle „chytrá židle“ dovolovala pohyb těla dopředu (do pracovní polohy) a dozadu (do relaxační polohy) za permanentního podepření zad. Současný pohyb opěradla a sedadla, takzvaný synchronní mechanismus, umožní zaklonění trupu, přičemž spodní část těla zůstává i po jeho opětovném narovnání ve stejné pozici na sedadle, takže tělo je na židli v optimální poloze. Díky synchronnímu mechanismu jsou naše záda permanentně vystavena působení tlaku opěradla, který zabraňuje ochabování zádového svalstva. Synchronní mechanismus umožňuje automatické přizpůsobování zádové a sedací opěry pohybům trupu, tedy hovoříme o aktivním sezení. Židle umožňuje nastavení protitlaku v rozsahu 50 - 125 kg váhy člověka, takže vyhovuje různým váhovým kategoriím. Přední okraj sedadla by měl být zaoblený, aby nevyvolával tlak na žíly v podkolení.

Odolné čalounění


Variabilní sedací soupravy a křesílka do kanceláří jsou vytvořeny z kovové konstrukce, na kterou je za tepla lisován tvrzený molitan, jež zaručuje jejich vysokou a dlouhodobou životnost. Na trhu je k výběru mnoho typů tvarově zdařilých konferenčních židlí s anatomickým a ergonomickým designem, ale i pracovních židlí, určených do těžších provozů s použitým omyvatelným polyuretanovým korpusem. Všechny typy kancelářských „chytrých“ židlí jsou anatomicky čalouněny s použitím kvalitního molitanu s tloušťkou 5 cm jak na sedáku tak i na opěráku. K čalounění se používá kvalitní potahové látky například MICROTEX. Jedná se o postřiženou plyšovou pleteninu s teflonovou úpravou proti ušpinění a výbornými fyzikálními vlastnostmi s testy na otěruvzdornost a stálobarevnost. Pro luxusní manažerská křesla lze samozřejmě zvolit kvalitní kůži v základních odstínech. V manažerských křeslech se nabízí i pět výškových modifikací a tři typy čalounění pro zdravé sezení. Kromě kancelářských židlí a křesel jsou v nabídce chytrých židlí také konferenční křesla i sedačky vhodné například do čekáren nebo recepcí.
Co to je chytrá židle - foto, Hyperbydleni.cz

Využití


Některé modely je možné použít i jako lavice nebo v konferenční úpravě s psací deskou či odkládací mřížkou.Zdá se vám, že je pouček o nastavení výšky, šířky a dalších parametrů pracovní židle příliš? Také jejich výrobci počítají s tím, že málokdo čte návody a dodržuje je. Proto ty nejkvalitnější a nejdražší židle jsou konstruovány tak, že vše ovládáte pouze jednou páčkou. U těchto židlí se můžete setkat také s opěradlem vyrobeným ze speciální látky, které při opření jemně masíruje záda a působí jako akupresura. Mnohem častěji však zákazníci volí židle kožené a nejvíce se jich prodá s textilním potahem. Nejen u dětských židlí oceníte, pokud bude snadno snímatelný a můžete ho čas od času vyprat v pračce.


Parametry správného sezení

1) Stabilita. Kancelářská židle na pětiramenné podnoži na kolečkách, které materiálově odpovídají typu podlahy, na níž se bude používat, je dnes již snad běžná. Na trhu se objevují i židle na kluzácích. Konferenční židle jsou buď na čtyřech nohách nebo takzvaná pérovka.

2) Anatomicky tvarovaný sedák. Dostatečně široký i hluboký, přičemž při sezení by měla být jeho hloubka plně využívána. V přední části musí být sedadlo zaoblené. Opěradlo stále podepírající záda po celé jejich délce. Výškově nastavitelná zádová opěra by měla být nastavena tak, aby svým vyklenutím podepírala páteř v bederní oblasti.

3) Zádová opěra by měla neustále kopírovat záda. Úhel, který svírá opěradlo a sedák, by neměl být ani v nejčastěji používané přední pozici menší než 90°. Jen v tom případě nedochází k zatěžování dýchacích a trávicích orgánů, srdce a cév.

4) Nastavování výšky sedadla. Musí umožňovat změnu jeho úrovně tak, aby se chodidla plnou plochou dotýkaly podlahy, přičemž kolenní kloub svírá úhel 90°.

5) Stavitelné podpěrky rukou, v lepším případě s možností bočního vychylování. Maximální pohodlí poskytují multifunkční područky, které jsou šířkově, hloubkově, výškově a paprskovitě stavitelné.

6) Centrální pružina. Měla by jí být vybavena každá židle. Především tlumí náraz při prudkém dosednutí a všechny další pohyby lidského těla.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 11

Diskuze

Článek Co to je chytrá židle zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »