Užití Feng Shui v kanceláři

31.3.2016 | Mgr. Monika Kovačková | Kanceláře | Komentářů 0 |

Základem efektivní a produktivní práce je motivující a inspirující prostředí. Ať už docházíte do firemní kanceláře, nebo využíváte domácí pracovny, můžete si prostředí kolem sebe upravit přesně podle svých potřeb. Pokud navíc využijete některé z principů Feng Shui, které slibují rozproudění a oživení energetických vibrací v prostoru, můžete se těšit na vysoce podnětné prostředí ideální pro práci.

Užití Feng Shui v kanceláři - foto, Hyperbydleni.cz

1. Pro domácí pracovnu byste měli v ideálním případě vyhradit samostatnou místnost, aby nedocházelo k míchání energií soukromého a pracovního života. Pokud to není možné, pracovnu umístěte alespoň co nejdále od ložnice.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

2. Neseďte čelem přímo ke dveřím. Dveřmi totiž proudí množství energie, a to nejen té pozitivní, ale i té negativní. Neseďte tedy přímo proti nim, aby mohlo škodlivé čchi místností projít.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

3. V kanceláři by neměla chybět velká a silná rostlina, jako například bonsaj či fíkus, která vytvoří dobrou energii pro práci a rozptýlí a absorbuje tu špatnou. Skvělou volbou jsou všechny rostliny s velkými, širokými a hladkými listy.

4. Stůl umístěte stranou a co nejdále od vstupních dveří. Vždy ke dveřím seďte čelem, nikdy zády. Tak přitáhnete pozitivní energii a vytvoříte potřebný pocit bezpečí.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

5. Když už z nějakého důvodu musíte sedět zády ke dveřím, mějte vstup stále pod kontrolou. K tomu Vám pomůže strategicky umístěné zrcadlo, nebo lesklé a kovové plochy a předměty.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

6. Ve sdílených kancelářích neumisťujte stoly naproti sobě tak, aby lidé seděli tváří v tvář. Tak se totiž zvyšuje negativní energie a riziko konfrontace a agresivní argumentace.

7. Stůl by také neměl být umístěn přímo proti zdi, ale do prostoru. Pokud nejde jinak, zneutralizujte zeď pomocí inspirujícího a uklidňujícího obrazu, tapety či plakátu.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

8. Roh místnosti, který vidíte jako první při vstupu do kanceláře, by měl být nabitý pozitivní silou. Kromě rostlin je vhodnou volbou například svislý pás veselých rodinných fotografií.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

9. Pracovní spokojenost ovlivňuje také dostatek přirozeného světla. Proto okna a jejich okolí nechte pokud možno holá.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

10. Co se týče umělého osvětlení, tolik oblíbené zářivky nejsou nejlepší volbou. Nahraďte je raději stolními lampami, které vytvoří příjemnou rodinnou atmosféru.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

11. Provoz ve velkých kancelářích se většinou neobejde bez klimatizace. Pokud pracujete z domova, nahraďte klimatizaci a větráky za čerstvý vzduch – otevřené okno a množství rostlin produkující kyslík se pozitivně projeví také na Vámi odvedené práci.

12. Nepořádek v kanceláři podlamuje Vaši energii a motivaci, zatímco uklizený, čistý a organizovaný prostor umožňuje volné proudění energie Čchi, což se projeví zvýšením nadšení a radosti z práce a celkového pracovního výkonu.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

13. Uměleckou výzdobu kanceláře volte opatrně. Skvělou nástěnnou dekorací se stanou velké fotografie zachycující šťastné chvíle a umělecká díla živých barev a inspirujících motivů.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

14. Nejen vstupní dveře, ale i dveře skříní, komod a vitrín by měly být během práce zavřené. Feng shui věří, že tak lze udržet přicházející prosperitu a peníze.

15. Pokud je Vaše práce vysoce kreativní, umístěte počítač a další pracovní plochu do severní nebo západní části místnosti. Pokud však pracujete s čísly, ideálním umístěním je jihovýchodní oblast.

Užití Feng Shui v kanceláři, fotka

 

16. Do prostoru nezapomeňte začlenit principy jin a jang. Kombinace světlých a tmavých barev, měkkých a tvrdých povrchů a jemných a hrubých textur vytvoří klidné, příjemné a vysoce efektivní pracovní prostředí, které podpoří Vaše úsilí.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Užití Feng Shui v kanceláři zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »