Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!

2.10.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Kanceláře | Komentářů 1 |

Sedavé zaměstnání a pasivní trávení volného času, stále běžnější součásti našeho životního stylu, si mnohdy vybírají svou daň v podobě zdravotních problémů a neduhů. Ukazuje se, že únava, bolesti hlavy, zad, kloubů a svalů a celková fyzická i psychická nepohoda mohou souviset právě s nesprávným sezením. Ve snaze dosáhnout zdravějšího způsobu života bychom proto svou pozornost měli zaměřit také na způsob a kvalitu sezení, a to především v práci, kde trávíme až třetinu dne.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci! - foto, Hyperbydleni.cz

Vhodná kancelářská židle podporuje správné držení těla a je prevencí bolestí zad a dalších zdravotních problémů. Navíc výrazně zefektivňuje a urychluje vykonávanou práci, při níž zajišťuje i maximální pohodlí.

Židle patří k nejdůležitějším kusům nábytku, proto si na jejím výběru při vybavování kanceláře, domácí pracovny či studentského koutku dejte opravdu záležet. Ideálně využijte široké nabídky prověřených a kvalitních prodejců, kteří se specializují na kancelářský nábytek a vybavení a jejichž sortiment zahrnuje také ergonomické modely. Ty představují dokonalou kombinaci estetických a zdravotních parametrů a jsou správnou volbou především pro potřeby dlouhodobého sezení.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!, fotka

 

Název ergonomie pochází z řeckých slov ergos (práce) a nomos (zákon) a označuje vědu, která se zabývá vztahem mezi člověkem, prostředím a nástrojem. Ergonomicky přizpůsobené podmínky zohledňují povahu práce, pohybové možnosti pracujícího člověka i jeho tělesné proporce, čím výrazně zvyšují jeho výkon i efektivitu vykonávané činnosti. Takové podmínky navíc nezatěžují zdraví člověka, a to ani v případě pracovního náporu.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!, fotka

 

Pokud hledáte ideální židli či křeslo do své kanceláře, dílny či domácí pracovny, vybírejte z dynamických modelů, které se snadno přizpůsobují různým polohám těla. Vhodné jsou židle a křesla s širokou variabilitou nastavení a možností polohování, které zajišťují správnou opěru zad, rukou i nohou a umožňují tak zdravé sezení. Při sezení byste měli mít plně opřená záda, kolena pokrčená v pravém úhlu a chodidla celou plochou na podlaze. Z tohoto důvodu je důležitá možnost polohování nejen opěrky zad, ale i sedadla a loketních a bederních podpěrek. Nezbytná je také bezproblémová pojízdnost a stoprocentní stabilita křesla či židle.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!, fotka

 

Skvělým příkladem ergonomického křesla je kancelářské křeslo Sirius, které nabízí opravdu široké možnosti polohování a nastavení a zároveň se pyšní atraktivním designem i přijatelnou cenou. Podívejte se sami, proč tento inovativní model získal několik prestižních světových ocenění, včetně ceny Ergonomické křeslo roku 2009.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!, fotka

 

Chcete-li ušetřit čas i finance, kancelářské židle a křesla vybírejte u prodejců specializovaných na tento sortiment. Kromě ergonomických modelů u nich naleznete také široký výběr manažerských křesel, konferenčních a jednacích židlí a sedaček, takže si určitě vyberete přesně to, co do své kanceláře potřebujete. Ideální je, pokud nabídka zahrnuje i další kancelářský nábytek a vybavení, jako jsou stoly, skříně, regály, police, kartotéky a další – v takovém případě je pak zařízení pracovního místa o dost snazší. Příkladem je nabídka na www.kancelarska-zidle.cz, která zahrnuje nejen kompletní vybavení pro kanceláře, ale také bohatou nabídku zařízení pro ordinace, provozovny, školy, restaurace, sportovní centra i domácnosti.

Kancelářské židle pro zdravé sezení i efektivní práci!, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Lukis: Křeslo Sirius vypadá dost...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »