Drahokam Londýna – rezidence Updown Court

20.10.2010 | Alena Moranová | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

I Evropa se může pyšnit paláci, o kterých si mnozí bohatí šejkové mohou nechat jen zdát. Ten nejdražší se rozprostírá uprostřed zahrad a lesů na londýnském předměstí Surrey. Svou rozlohou je to největší rezidence, která byla ve Velké Británii od 19. století postavena a na trh byla uvedena v roce 2005 za 70 000 000 liber (2,4 miliardy Kč).

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ani po mnoha měsících, v říjnu roku 2007, se nedařilo realitní kanceláři Hamptons International and Savills nemovitost prodat. Obrat ovšem nastal v lednu 2008. Jen několik týdnů po té byl palác stažen z prodeje, protože konečně našel svého nového majitele. Je jím muž ze Spojených států s iniciály B.K. a Updown Court si koupil za 130 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč). Pokud se vám zdá tato suma neuvěřitelná, pak vězte, že měsíční náklady se pohybují okolo 250 000 liber (8,7 milionů Kč).

 

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court, fotka

 

Co se však týká historie Updown Courtu, tak ten byl původně postaven roku 1924 a šťastným majitelem byl princ Sami Gayed z Egypta. Budova byla bohužel zničena požárem v roce 1987. Architekt Leslie Allen-Vercoe úspěšně odkoupil zbytek domu a majetek, který byl jen vyhořelou skořápkou, za 38,4 milionů dolarů. S pomocí Irské banky zainvestoval dalších 60 milionů dolarů a projekt stávajícího Updown Courtu svěřil arizonskému architektu Johnu B. Scholzovi. Avšak například dvojité schodiště, jež je dominantou rozlehlé vstupní haly, bylo zhotoveno dle předlohy módního návrháře Gianniho Versaceho. A modelem pro tento skvost nestálo žádné jiné schodiště, než přesně to, které měl sám Versace ve svém rodinném sídle v Miami.

 

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court, fotka

 

Stejnému rodokmenu se těší i koupelna s medem obarvenou žulou a zeleným guatemalanským mramorem. Mezi nejbližší sousedy velkolepého sídla patří britská královna, která bydlí ve svém paláci Windsor. Avšak velikostně se její palác rezidenci Updown Court rovnat nemůže, pohltí totiž oba její domovy, Hampton Court i Buckinghamský palác, najednou. Dalšími slavnými sousedy jsou vévodkyně z Yorku, Elton John a Brian May.

 

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court, fotka

 

Rezidence se honosí 103 pokoji – z toho 22 ložnicemi a každá má svoji mramorovou koupelnu. Není to však jeden druh obyčejného mramoru, ale bylo sem dovezeno více než 30 rozdílných typů mramoru z Itálie. Dále se může palác pochlubit podzemními garážemi s žulovou podlahou, které pojmou až 8 limuzín, a ke kterým vede vyhřívaní příjezdová cesta. O místa k zábavě a odpočinku není nejmenší nouze, Updown Court má 5 bazénů, bowlingové dráhy, vlastní kurt na squash a tenis a kinosál s 50 křesly. Samozřejmostí je vinný sklep, velmi nákladné luxusní terasy a nouzová místnost pro případ teroristického útoku. Kromě toho všeho se můžete procházet v knihovně s podlahou zdobenou 24karátovým zlatem a nechat se unést zrovna tak pozlaceným schodištěm.

 

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court, fotka

 

Zaujal vás něčím slavný Updown Court? Určitě se tedy zajeďte podívat do Londýna. A i když je jen málo lidí, kteří si ho vzhledem k astronomické částce mohou koupit, třeba pro vás bude něčím inspirující.

 

Drahokam Londýna – rezidence Updown Court, fotka

 

Autor: Alena Moranová
Foto: Dreamlife.cz

Související články na Living.cz:

Jak vypadá byt za 6 miliard?

Nejdražší byty světa: One Hyde Park projektDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Drahokam Londýna – rezidence Updown Court zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »