Jak vypadá byt za 6 miliard?

4.10.2010 | Lucie Marková | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Ač na nás finanční krize mrká za každým rohem, v realitách to nejspíš neplatí. O nejdražším bytě planety jsme již psali v článku "Nejdražší byty světa: One Hyde Park projekt". Uběhlo pár dní a toto „nej“ bylo překonáno. Bratři Christian a Nick Candyovi prodali dvoupatrový apartmán v Monte Carlu za neuvěřitelných 6 miliard korun.

Jak vypadá byt za 6 miliard? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Chytří developeři, bratři Christian a Nick Candyové tento byt koupili již v roce 2000. Před deseti lety ho prodala podnikatelka Lisa Safraová za necelé 4 miliardy korun. Deset let čekání uplynulo a velmi se vyplatilo. I když jeden z bratrů v interview loňského roku přiznal, že do nemovitosti investoval asi 26 milionů liber, aby se dostala mezi nejdražší a nejžádanější nemovitosti na světě. A to se podařilo. V letošním roce se jim podařilo slavný byt La Belle Epoque prodat za 1,5násobek jeho původní ceny.

 

Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka
Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka

 

Tento byt není žádnou novinkou na trhu. Má svou dlouholetou historii, která v minulosti nevypadala vůbec růžově. V roce 1999 se zde odehrála záhadná vražda Edmonda Safra, bankéře a manžela Lisy Safraové. Důkazy napovídají, že zahynul v plamenech při požáru uvnitř nemovitosti. Novináři pohybující se kolem případu však spekulovali, že mělo jít o odplatu ze strany ruské tajné služby, která prala špinavé peníze. Edmond Safra měl údajně podpořit FBI v zásahu proti nim. Poté se ale k samotné vraždě přiznal Ted Maher, lékařský pomocník amerických Zelených baretů. Řekl, že sám založil požár, při kterém mimo jiné zahynula i zdravotní sestra. Ted Maher strávil ve vězení pouze pět let. Stále se zde jednalo o spekulacích, že právě Maher byl obětním beránkem a celý incident vzal na sebe za skutečné viníky.

 

Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka

 

Současný majitel si byt pronajal na neuvěřitelných 97 let za již zmiňovanou cenu 240 milionů eur, což je v přepočtu 6 miliard korun. Novinářům se pochopitelně kolem krku příliš nevrhá, ale ví se, že se jedná o investora ze Středního východu. Bude to dost možná jeden ze zámožných arabských šejků. Cena 6 miliard korun se vám určitě může zdát vysoká. V tomto exkluzivním bytě, nyní nejdražším na světě, ale naleznete to nejlepší vybavení, o kterém se vám dosud jen snilo. To ale stále není vše, co cenu nemovitosti vyhnalo do závratných výšin. Překrásný výhled na Monte Carlo a jeho kouzelné moře bude majitele oslňovat každý den.

 

Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka
Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka

 

Je zde k dispozici obrovská dvoupatrová knihovna, rozlehlá střešní terasa, krásný velký bazén a příjemnou atmosféru doladí i vzrostlé stromy. Na dlouhé večery je připraven například odpočinkový pokoj s velkým kulečníkovým stolem a dalšími herními příležitostmi. Po večeru může následovat skutečný relax v podobě jacuzzi nebo odpočinek v relaxační židli, z níž se může stát i pohodlné lůžko na spaní. Veškeré vybavení dvoupatrového bytu má nepředstavitelnou cenu, a dokonce i historickou hodnotu. Pochází totiž z mnoha evropských zámků. Jak jinak by se tedy měl majitel cítit, nežli jako král. Zabezpečení je také špičkově zajištěno. Kamery jsou rozmístěny, kamkoliv se podíváte. Dále je tu bezpečnostní sklo a nesmí chybět ani trezorová místnost určená pro to nejvyšší bezpečí.

 

Jak vypadá byt za 6 miliard?, fotka

 

Nelitujete tedy, že jste realitní nabídku za 6 miliard neodkoupili sami? Rozhodně by bylo čím se chlubit.

Autor: Lucie Marková / Dreamlife.cz
Foto: newsofap.com, leblogluxe.com

Související články na Living.cz:

Nejdražší byty světa : One Hyde Park projekt

Loft v New Yorku – návštěva u sběratele uměníDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak vypadá byt za 6 miliard? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »