Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku

21.9.2010 | Pavla Hořínková | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Některé nemovitosti ve světě udivují jak velikostí a stylem, tak i prodejní cenou. Existují ale i takové domy, které nejsou prvoplánově o megalomanství a předvedení milionářského lifestylu, jsou o vkusu a o chuti vytvořit něco nevídaného, umělecký počin, o kterém se bude mluvit. Něco takového se povedlo u Villy Rockledge. I když je Villa pro mnoho lidí finančně nedostupná, je to architektonický poklad, který by se mohl stát inspirací pro další díla.

Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku - foto, Hyperbydleni.cz

 

Přímořské útesy nedaleko kalifornského města s prozaickým názvem Laguna Beach Franka A. Millera naprosto okouzlily na první pohled, a proto již v roce 1887 tento pozemek koupil. V průběhu následujících let potom vznikala jedinečná vize velkého honosného domu umístěného přímo na vrcholku skály, která se tyčila nad okouzlující zátokou. Tehdejší majitel legendární Mission Inn v Riverside se o své myšlence zmínil Arthurovi Bentonovi, z jehož dílny právě Mission Inn pocházela. Villa Rockledge v sobě inspiraci touto budovou nezapře.

 

Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku, fotka

 

Koncem roku 1918 Miller a Benton konečně dali dohromady skupinu řemeslníků a umělců a stavba mohla začít. Od pevných cementových základů a masivních stěn pomalu a rozvážně vyrůstala rezidence hodná všeobecné pozornosti. Všechna okna, trámy, mahagonová podlaha i kovaná zábradlí byla vyrobena s naprostou pečlivostí, kvůli níž se stavební proces protáhl na čtyři dlouhé roky. V roce 1922 bylo mistrovské dílo konečně hotové a Frank A. Miller ho mohl slavnostně předat své ženě Marion. Nad jedněmi vchodovými dveřmi lze dodnes rozeznat nápis Mariona.

 

Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku, fotka

 

Z poklidného pobřežního městečka Laguna Beach se ve zlaté éře amerického filmu stalo vyhledávané letovisko hvězd stříbrného plátna. Za největší poctu bylo považováno pozvání do Villa Rockledge. Svou dovolenou zde trávili i herci Clifton Webb, Robert Mitchum a Errol Flynn. Herečka Bette Davis právě na tomto mystickém místě potkala svého budoucího manžela.

 

Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku, fotka

 

Sídlo je tvořeno obrovským hlavním domem a šesti domky pro hosty, které je možné pronajímat. Současný majitel Roger W. Jones komplex vlastní od roku 1973, kdy ho koupil za 420 000 dolarů. Villa Rockledge ho zaujala natolik, že počátkem 90. let vydal knihu "The History of Villa Rockledge". Pozornost přitáhla i skutečnost, že rezidence byla zařazena do Národního registru historických míst, což znamená, že Villa Rockledge nesmí být zničena.

 

Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku, fotka

 

Hlavní budova byla navržena tak, aby velkolepé výhledy na oceán byly dostupné ze všech místností, dokonce i z koupelen. Žádný pokoj nemá stejný tvar a obvyklé tvary čtverce či obdélníku byste také hledali marně. Ve světě realit se traduje, že nemovitosti v Laguna Beach ekonomickou krizí nebyly zasaženy tak tvrdě jako v okolí, ale přesto šly ceny nepatrně dolů. Villa Rockledge je na prodej od 10. června s cenovkou 34,9 milionů dolarů. Roger W. Jones, který v tomto sídle vyrostl, se na jeho prodej vůbec netěší. Hlavním důvodem, proč se uchýlil k tomuto radikálnímu kroku, je potřeba financí pro jeho další projekty ve filmovém průmyslu a v této době je pro něho nemožné získat půjčku z banky.

Autor: Pavla Hořínková / Dreamlife.cz
Foto: luxist.com

Související články na Living.cz:

Villa F: Sen o budoucnosti

Peggy Bundová prodává svůj důmDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Villa Rockledge: Skalní rezidence na břehu Pacifiku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »