Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!

24.6.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Bydlení v loftu je móda a žít v luxusním loftu uprostřed slavných londýnských Docklands je v současné době trendem č.1. Paříž aniž New York už výstřední bohaté lidi neláká. V kurzu je drsná romantika v továrních halách na břehu Temže. Zveme vás na návštěvu.

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Charakteristickým znakem loftů je jejich velká obytná plocha. Je to výhoda loftů a stejně tak i jejich největší problém. Vytopit standardně velkou místnost s výškou stropu 2,5 m je poměrně snadné, ovšem temperovat třeba právě tento loft o velikosti 250 m2 se stropy ve výšce 4,5 m je už zcela něco jiného. Rozdíl je v prvé řadě v nákladech. Provoz loftu je zejména v zimních měsících několikanásobně dražší než provoz standardního bytu.

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!, fotka

 

 

Luxusní bydlení v odstínech bílé

 

 

Při návštěvě loftu v Docklands je na první pohled zjevné, že jeho interiér je výsledkem velmi citlivé práce architekta. Všimněte si, že veškeré vybavení je v jedné barvě, a to v bílé. Není to ale stále jeden a ten samý odstín. Architekti společnosti Urban Spaces pracovali se všemi odstíny od zářivě bílé barvy s vysokým leskem až po tlumené valéry šedé. A výsledkem je interiér v jednotném stylu.

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!, fotka

Na přiložených fotografiích je hezky vidět, že bílá barva vybavení bytu je doplňována tmavě šedými odstíny stěn a podlahové krytiny. A šedá je vlastně jen tmavší bílá. Luxusní bydlení nemusí být bydlení kýčovité. Zkuste také uvažovat o jedné jediné barvě! Vyplatí se to.

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!, fotka

Za pozornost stojí i zpracování stěn a stropu v ložnici. Na místo klasické výmalby je zde použitý takzvaný pohledový beton, tedy beton, jehož estetické kvality z něj udělaly nejen stavební materiál, ale také materiál dekorační. Jeho hrubá textura krásně pohlcuje světlo a láme jej. Výsledkem je matně kovový, měkký charakter osvětlení bez ohledu na to, jakou lampu či lustr použijete. Stejným způsobem je vyřešený i strop.

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!, fotka

Ložnice je v tomto loftu nejvýraznější místností . Všimli jste si, co stojí necelé dva metry od postele? Je to vana umístěná přímo v ložnici! Takové řešení ale není nikterak moderní nebo netradiční. Naopak. V antických palácích a římských vilách najdeme právě takovým způsobem řešené ložnice, jejichž nedílnou součástí byly malé lázně. Je velmi příjemné uvolnit svalovou tenzi v horké vodě, přidat bylinnou přísadu a pak pohodlně usnout na lůžku. Dovedete si představit komfortenější bydlení?

Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!, fotka

Pokud vám vana v ložnici připadá až příliš výstřední řešení, tak zkuste zauvažovat alespoň nad sprchovým koutem. Není to tak šílené, jak to zní! Zajímavé je také řešení osvětlení. Stropy v tomto bytě jsou vysoké a nebyl by problém pověsit na ně velký lustr. Pro zdůraznění velikosti rozměrů loftu je ale naopak použito zapuštěných světel, která dávají vyniknout pravé podstatě loftového bydlení a tedy zdánlivě neomezenému prostoru.

Text: Redakce Living.cz
Foto: Urban Spaces, contemporist.com

Související články na Living.cz:

Zahrada na střeše domu uprostřed města? Není to problém!

Sprcha v ložnici? Proč ne! Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »