Znáte Red Dot Design Award?

10.5.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Jak se bydlí v zahraničí? | Komentářů 0 |

Když nakupujete bytové vybavení, doplňky, nábytek nebo třeba elektrospotřebiče, tak se můžete setkat s celou řadou informací vylepšující image daného produktu. Zejména u tzv. designové zboží je snadné narazit na to, že je držitelem nějakého prestižního ocenění za design. Pokud vás to zaujme, pak se ale vždy ptejte KDO tu cenu uděluje.

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Když nakupujete bytového vybavení, doplňky, nábytek nebo třeba elektrospotřebiče, tak se můžete setkat s celou řadou informací vylepšující image daného produktu. A zejména u tzv. designové zboží je snadné narazit na to, že je držitelem nějakého ocenění, že vyhrálo nějakou takzvaně "prestižní" cenu za design. Pokud vás to zaujme, pak se ale vždy ptejte KDO tu cenu uděluje. Mnohdy to totiž dělají samy výrobci. Znáte Red dot design award?  Právě tohle ocenění patří mezti ty opravdu prestižní a letos ho získal ateliér ADR za stolový systém WOD.

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Nakupujete design? Světová designová scéna je doslova přeplněna celou řadou soutěží a rádoby prestižních cen, které mnohdy ani neudělují odborníci, ale jen např. sdružení výrobců ve snaze zviditelnit svou produkci. Je to stejné, jako když ceny za architekturu rozdávají developeři, kteří pak do reklamních letáků uvádějí, že ten či onen rodinný dům stojí právě tak moc peněz, neboť je výjimečný  a proto dostal ocenění "Nejlepší dům pro rodinu". A přitom jsou to právě samy developeři, kteří tuto cenu svému domu udělili. Ať už nakupujete pračku, dům, nebo design, přesněji tedy designové zboží, tak si dávejte pozor a ptejte se KDO je tím, jenž zboží vychvaluje a kdo mu cenu udělil.

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Ocenění RED DOT ale ze záplavy účelových a propagačních soutěží výrazně vyčnívá a je ho možné vnímat opravdu jako "prestižní". Znáte ateliér ADR?

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Odbornou veřejností respektované ocenění Red Dot Design Award uděluje každoročně Zentrum Nordrhein Westfalen z německého Essenu. Soutěž má skutečnou odbornou porotu složenou z aktivních designérů či teoretiků designu z více než 20 zemí světa. A je příjemné zjištění, že "Red dot", tedy Červenou tečku získal již podruhé český výrobce Techo, tentokrát za stolový systém WOD navržený českým ateliérem ADR. Za touto značkou představující jednotlivé činnosti ateliéru, tedy Architektura, Design, Realizace, se skrývá početný tým vedený a založený architekty Petrem Kolářem a Alešem Lapkou. ADR se specializuje na projekty staveb a rekonstrukcí, projekty interiérů, design nábytku a realizaci výstav. Na technickém řešení stolového systému WOD také spolupracoval holandský designér Hansem Verboomem.

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Znáte Red Dot Design Award? - foto, Hyperbydleni.cz

Společnost Techo získala Red Dot Design Award již podruhé, poprvé v roce 2003 za stolový systém Focus. Pokud nakupujte, přemýšlejte, jestli vám vlastně někdo jen tak netahá peníze z kapes.

Text: Redakce Living.cz
Foto: Techo

Související články na Living.cz:

Venkovská usedlost za 34 miliónů? Podívejte se

Znáte jméno Enzo Ferrari? A Jana Kaplického?Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Znáte Red Dot Design Award? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »