DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům!

16.11.2011 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Již příští rok nás čeká zvýšení snížené daně z přidané hodnoty z deseti na čtrnáct procent, v roce 2013 bude následovat její další nárůst. Člověk nemusí být zrovna národohospodář, aby si spočítal, jak se to dotkne rodinného rozpočtu, a to i v souvislosti s náklady na topení. Ty ale na rozdíl od rozhodnutí vlády můžete ovlivnit i vy sami.

DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Čím dříve zateplíte, tím více ušetříte

Vláda hledá kde může prostředky na sanaci státního rozpočtu. Cestou nejmenšího odporu je zvýšení nepřímých daní. To totiž postihne úplně všechny. Zvýšení snížené daně z přidané hodnoty z deseti na čtrnáct procent nás čeká již příští rok. O rok později, tedy v roce 2013 dojde dalšímu zvýšení, které ministr financí opisuje eufemismem – sjednocení obou hranic DPH. Velmi pravděpodobně to bude 17,5%. A od ledna 2014 s největší pravděpodobnost dosáhne DPH hranici 19%. To ovšem za předpokladu, že nedojde k tak velkému propadu našeho hospodářství, že by ho musel řešit katastrofický scénář. Pak by ovšem DPH narostla o další procenta.

Člověk nemusí být zrovna národohospodář, aby si nespočítal, jak se to dotkne rodinného rozpočtu. Pokusme se ukázat, jak se budou vyvíjet ceny za topení v rodinném domku. Pro jednoduchost uvažujme, že ceny surovin zůstanou během následujících třech let konstantní a že se bude zvyšovat jen DPH. Vezměme průměrnou cenu paliva a průměrnou velikost domu.

 

DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům!, fotka

 

V průměrném rodinném domku jsou roční náklady na topení a ohřev teplé užitkové vody zhruba 32 tisíc korun bez DPH. To za předpokladu, že je dům zateplen pouze základním způsobem, čemuž odpovídá naprostá většina staveb starších deseti let. Z následující tabulky je patrné, že za tři roky protopíme při konstantní ceně paliva téměř o tři tisíce více. To již stojí za úvahu o úsporných opatřeních.

 

DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům!, fotka

 

Co se s tím dá dělat? Existuje vůbec možnost, jak udržet na uzdě rostoucí náklady na energie? Sofistikovaným řešením je zateplení podlahy na půdě. Můžeme tak ušetřit až třetinu nákladů na topení. Přitom investice představuje pouze několik desítek tisíc korun a doba návratnosti nepřesáhne pět let.

Proč je tomu tak? Vzpomeňte si na hodiny fyziky na základní škole. Teplo se chová přesně podle přírodních zákonů. Ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku z obytných prostor. Tímto způsobem nám uteče až třetina tepla mimo vytápěný objekt!

Ideálním řešením je Stropní systém MAGMARELAX®

Velmi elegantní způsob zateplení podlahy na půdě představuje systém MAGMARELAX® společnosti IP IZOLACE Polná. Jedná se o zateplení foukanou minerální vatou, vyrobenou z nejkvalitnější přírodní suroviny – čediče. Roztavením horniny a vytažením velmi tenkých vláken vzniká vata, která má pozoruhodné vlastnosti. Nejen že výborně tepelně izoluje, ale je nehořlavá a nesléhavá, neváže vodu, izoluje proti hluku a odolává plísním i hlodavcům. Aplikuje se foukáním. Tato metoda nevyžaduje stavební úpravy. Z nákladního auta před domem se pomocí silné hadice a ventilačního stroje fouká vata do izolovaného půdního prostoru. Téměř bez hluku, s minimální prašností a za plného provozu objektu. Vše je hotovo za několik hodin, nevzniká žádný nepořádek. Aplikace není závislá na roční době. Zateplovat podlahu na půdě lze po celý rok.
 

 

DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům!, fotka

 

Jak vypadá ekonomika vytápění po zateplení půdy rodinného domu ukazuje následující tabulka. Je z ní patrno, že při dnešních cenách paliva a současné výši DPH ušetříte v průměru o více než 10 tisíc korun za rok. A za tři roky dokonce téměř 13 tisíc korun.

 

DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům!, fotka

 

Za 4 roky tedy ušetříte 50.000 Kč. Úspory zaplatí zateplení a další roky jdou ušetřené peníze do vaší kapsy. Investiční náklady jsou zpravidla někde mezi 40 a 50 tisíci korun. Návratnost investice je tedy velmi rychlá, kratší než 5 let. A to opět za předpokladu stálých cen paliva.

A co finance?

Aplikace této moderní a velmi efektivní izolace nemusí dodatečně zatížit rodinný rozpočet. Bankovní úvěr lze ve spolupráci s firmou IP IZOLACE POLNÁ nastavit tak, že výše splátky je stejná jako vypočtená úspora. Návratnost investice je rychlá, nepřesáhne 4,5 roku. A pak už jenom spoříte.

Základem úspěchu jsou informace

Jak se k nim dostat? Nejlépe přes internet. Postup je jednoduchý. Navštivte webové stránky společnosti IP IZOLACE POLNÁ. Vyplníte nezávaznou poptávku a do pěti dnů přijede technik firmy na bezplatnou prohlídku objektu. Na místě změří úniky, posoudí možnosti a navrhne optimální řešení a nakonec spočítá cenu za celé zateplení stropu. Budete mile překvapeni. Neváhejte však dlouho. Stihnete-li zateplit před zvýšením DPH, bude úspora mnohem vyšší a návratnost adekvátně rychlejší.

Více informací získáte na www.ippolna.cz a na bezplatné telefonní lince 800 100 533.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek DPH letí vzhůru. Není nač čekat. Zateplete dům! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »