Hélicave – vinný sklep na klíč

1.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Do Čech a na Slovensko přinášíme jedinečnou technologii bordeauxské firmy, která Vám umožní mít během deseti dní plně funkční a originální prostor pro archivaci kvalitních vín. V západní Evropě se tento koncept, který vznikl ve Francii, stal obrovským hitem.

Hélicave – vinný sklep na klíč - foto, Hyperbydleni.cz

Pro uskladnění kvalitních vín můžete využít různá zařízení. Domácí klimatizované vinotéky, chladící vitríny, dozrávací skříně anebo si můžete pronajmout vinný box někde ve vinném sklepě mimo Váš domov.

Pro všechny ty, kteří mají víno jako zálibu a zvažují je mít i zároveň jako investici nabízíme řešení, díky kterému vznikne ve Vašem domě přirozený prostor se všemi požadovanými vlastnosti pro správné zrání vína a navíc toto řešení zhodnotí i Vaši nemovitost.

Hélicave – vinný sklep na klíč - foto, Hyperbydleni.cz

  

Nejlepší podmínky pro skladování vína...

Technologie sklepa Hélicave zabezpečuje nejlepší podmínky pro archivaci vína, které se v jiných zařízením nákladně udržují. Funguje zde totiž přirozená ventilace, teplota a vlhkost bez výrazných výkyvů a klima bez pachů. Snadno zde také docílíte ochranu vína před světlem a zejména před škodlivým UV zářením a vibracemi, které mohou narušit pomalé biochemické procesy zrání.

Hélicave – vinný sklep na klíč - foto, Hyperbydleni.cz

  

Záruka kvality

Zárukou kvality vinného sklepa Hélicave je promyšlená technologie, která využívá ověřený koncept kruhových a oválných staveb v kombinaci s moderními materiály. Nepropustnost sklepního prostoru je zajištěna použitím butylové kapsy od firmy Pirelli, která je speciálně vyvinuta pro tyto účely. Stabilitu stěn a schodiště sklepa zaručují prefabrikované samonosné tvárnice z barveného betonu. Všechny sklepy mají certifikát SOCOTEC a desetiletou záruku.

Hélicave – vinný sklep na klíč - foto, Hyperbydleni.cz

  

Moderní vybavení vinného sklepa

Vstupní dveře jsou "zrcadlem" Vašeho vinného sklepa a nejčastěji se otevírají v podlaze zimních zahrad, obývacích pokojů, kuchyní, pracoven ale i garážích. Pravděpodobně se Váš sklep stane také místem, kde bude uloženo velice cenné zboží, a budete chtít, aby toto místo bylo dobře chráněno. Sklepy Hélicave standardně vybavujeme dveřmi s bezpečnostním uzavíráním nejvyšší kvality. Použitím těchto bezpečnostních prvků se Váš sklep stane doslova nedobytným trezorem. Všechny varianty dveří jsou ovládané servomotorem s pomocnými písty. Po dveřích z pevnostního skla můžete chodit a nevadí jim ani kolo Vašeho zaparkovaného automobilu. V prostorách vinného sklepa podle přání zákazníků instalujeme také minibary a trezory.

Hélicave – vinný sklep na klíč - foto, Hyperbydleni.cz

  

Stručný průvodce realizace vinného sklepa Hélicave

Hloubení. Největší objem prací spočívá ve hloubení stavebního otvoru. Hloubení provádíme při dodržení všech technologických zásad a stavebního dohledu statika do jakéhokoliv geologické vrstvy - do skály i do měkkého podloží s vysokým sloupcem spodní vody. Potrubí a vedení jsou zajištěna a odkloněna mimo stavební prostor.

Izolace. Po vyrovnání dna sklepa vrstvou písku a položení ochranné geotextilie je výkop chráněn před průsakem vody těsnící butylovou fólí o síle 1,5 mm (vyrobena speciálně pro tyto účely firmou Pirelli). Tato „těsnící kapsa“ je vyrobena z jednoho kusu a dokonale izoluje sklep před působením tlakové vody. Tato kompaktní izolace se vyrábí jednotlivě pro každou zakázku a je opatřena vlastním identifikačním číslem. V procesu výroby je testována po dobu 48 hodin působením tlaku a simulaci prostředí tak, aby byly vyloučeny veškeré anomálie před vlastní instalací.

Stavba sklepa. Na „dně“ budoucího sklepa je vybetonována základová deska s armováním o minimální tloušťce 250 mm. Na přání zákazníka je možno základnu vydláždit nebo vysypat dekorativními štěrky. Na základovou vybetonovanou desku jsou postupně instalovány jednotlivé moduly sklepní konstrukce a schodiště. Strop i podlaha sklepa jsou rovněž tvořeny prefabrikovanými stropnicemi. Spolu se stropem je instalováno točité samonosné schodiště. Vrchní a spodní větrací potrubí zajišťuje dokonalou přírodní vlhkost a mírné proudění vzduchu ze S nebo SV stěny domu.

Dokončení výstavby. Hotový sklepní prostor je zafixován sypaným pískem. Následuje osazení dveřního prostoru rámem a vlastní montáž vstupních dveří, instalace vnitřního osvětlení, ventilačních mřížek a doplňkové výbavy sklepa (barové pulty, trezor, atd.) Po kompletním dokončení stavby je provedena inspekce všech součástí sklepa. Poté následuje oficiální předání hotového sklepa majiteli.

 

FAQ


Vím, že pod domem kde chci umístit sklep Hélicave je vysoko podzemní voda. Lze v takových podmínkách sklep postavit? ANO, na takové alternativy vysoké podzemní vody jsme připraveni. Postup stavebních prací je sice náročnější, ale náš tým je na takové alternativy dobře připraven. Náš partner z oblasti Bordeaux např. staví sklepy "zcela na vodě", tedy na písčitém podloží, které je blízko oceánu a je doslova nasáklé vodou. 

Nemůžete si vybrat...?

Vinný sklep Hélicave podle francouzské koncepce splňuje všechny předpoklady tradičního vinného sklepa. Jeho vybudování za Vás provedeme během 10 dní , s výstavbou můžete začít kdykoliv během celého roku a máte na výběr z 23 variant osmi modelových řad o kapacitě 600-6.000 lahví.

Model Ronde drží absolutní rekord v kapacitě skladování na m2. Na výběr jsou různé výškové varianty od průměru 2m do 5,7m. Oválné sklepy jsou prostornější a jsou proto vhodné pro setkání s přáteli či degustace. Na výběr jsou různé výškové varianty v šířce 3-5m.

  

MODELY a rozměry vinných sklepů HÉLICAVE

Tabulka nabídky modelů Hélicave RONDE –praktické a skladné

 

Označení a průměr sklepaHloubka sklepa od podlahy ke dnuMaximální kapacita uskladnění (lahve Bordeaux) Množství vyhloubené zeminy
KOMPACT 2m1,35 / 1,60 / 1,85m720 / 840 / 980ks4,5 / 5 / 6m3
RONDE 2m2 / 2,25 / 2,50 / 2,75 / 3m1000 / 1200 / 1350 / 1500 / 1660ks6,5 / 7 /8 / 8,5 / 9,5m3
MAXI RONDE 2,45m2,25 / 2,50 / 2,75 / 3m1600 / 1800 / 1800 / 2000ks10,5 / 12 / 13 / 14m3

Tabulka nabídky modelů Hélicave OVALE – prostorné a reprezentativní

 

Označení; výška x šířka sklepaHloubka sklepa od podlahy ke dnuMaximální kapacita uskladnění (lahve Bordeaux) Množství vyhloubené zeminy
OVALE 3 x 2,39m2,25 /2,5m1400 / 1600ks19 / 21m3
OVALE 3,5 x 2,55m2,25 / 2,50m1600 / 1800ks16 / 18m3
OVALE 4 X 2,77m2,25 / 2,50m1900 / 2100ks19,5 / 22m3
MAXI RONDE 5 X 3,20m2,25 / 2,50 / 2,75m2500 / 2700 / 3000ks28,5 / 31,5 / 34,5m3

  

  

Splňte si svůj sen o moderním vinném sklepě ve vlastním domě

Pokud hledáte pro své „dobré ročníky“ to správné místo, měli byste jistě zvážit i možnost vybudování pravého vinného sklepa Hélicave Harnois. Sklepy podle francouzské licence jsou zárukou mistrovského zvládnutí prostoru pro archivaci a uskladnění vína a zároveň nabízejí efektivní a originální řešení pro Váš dům.

Společnost Belmanet s.r.o. získala v polovině roku 2009 od francouzského dodavatele licenci na výhradní zastoupení a stavbu vinných sklepů HÉLICAVE HARNOIS pro území České a Slovenské republiky. Tato koncepce se vyvíjí již přes 30let a má za sebou více jak 35.000 realizací sklepů.

Hledáme vhodné partnery pro referenční stavby a prezentace konceptu HÉLICAVE v komerčních objektech (hotely, restaurace, penziony, vinotéky, apod.). Řízené degustace a vinný archiv v prostorách moderního pravého vinného sklepa je velmi vhodným zpestřením při pořádání obchodních a společenských akcí.

Kontakt: 
Ing. Ivana Fuksová, tel.: +420 739 290 745
e-mail:
[email protected], www.helicave.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Hélicave – vinný sklep na klíč zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »