Fauna i flóra pod nohama

30.11.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Barvy, vzory, struktura. To všechno se u koberců v průběhu času mění, zejména s ohledem na módní trendy. Jsou však také stálice, které se s větší či menší pravidelností stále v sortimentu objevují, popřípadě z něho nikdy nezmizely.

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz

K takový evergreenům patří motivy, které víceméně věrně zobrazují přírodní vlivy. V první řadě jde o zvířecí motivy: kůže a kožešiny vlastně byly v podstatě prvními „podlahovými krytinami“, objevovaly se v lidských obydlích už v pravěku. Další výrazné téma vedla fauny je pochopitelně flóra: květiny tentokrát vynecháme a budeme se soustředit spíše na dřeviny a trávníky. A konečně nerosty: v současné nabídce lze najít struktury a barvy připomínající například písečné duny nebo kameny poskládané do vzorů…

Zvíře pod nohama

Stále existují samozřejmě lidé, kteří nedají dopustit na předložku z materiálu získaného z opravdového zvířete. Ovšem s tím, jak se rozšiřuje trend zvířata před lidmi ve všech ohledech – zejména však z hlediska jejich vybíjení právě kvůli kožešinám - chránit, dostali možnost nahradit tyto živočišné produkty výrobci koberců. Dlužno podotknout, že v napodobování živočišných vzorů a struktury si vedou velmi zdatně, takže na trhu jsou koberce s designem dokonale imitujících hovězí, ovčí, či zebří kůže. Ke „zvířatům pod nohama“ lze samozřejmě počítat i koberce s vyobrazením celých živočichů, a to nejen na produktech určených do dětských pokojů.

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz
 

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz

Trávník a rostliny

Z rostlin jsou pochopitelně nejčastějším motivem nejrůznější květy, ovšem v současné době jsou oblíbené koberce, které připomínají trávník: buď barvou nebo strukturou či délkou vlasu. Je to ideální příležitost dostat přírodu přímo do interiéru, navíc takový kobercový trávník nezarůstá plevelem, není nutné ho stříhat a zalévat a přesto pořád vypadá dokonale.

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz

Samozřejmě nejlépe si v tomto ohledu vedou zelené koberce střižené na krátké strniště nebo ponechané v podobě hedvábně vlnitého porostu či připomínající trávníkové trsy a drny, pocitově lze vsadit i na jinobarevné „dlouhosrsté“ koberce. Flóra obecně se na koberec může dostat také například prostřednictvím reálného vyobrazení dřevin: pro milovníky exotiky to budou třeba bambusové stvoly s listy, oko i bosé nohy potěší i koberec s motivem letorostů.

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz
 

Kámen a písek

Skutečné přírodniny tohoto typu také kdysi bývaly (a pokud jde o kámen, stále jsou) běžně používanými podlahovinami v lidských obydlích. Pravda, písek v naturální podobě bychom doma pod nohama dnes asi už sotva vítali, a pokud si ho přineseme zvenku, chceme se ho co nejrychleji zbavit. Ovšem na podlaze si ho můžeme klidně dovolit třeba v podobě motivu písečných dun na koberci. Kámen jako vzor se dostal dnes už kromě naturálních dlažeb i na PVC, laminátové a keramické podlahové krytiny, uchopili ho zdárně ovšem i kobercoví designéři. Výsledkem může být textilní výrobek na první pohled připomínající mozaiku nejen z oblázků.

Fauna i flóra pod nohama - foto, Hyperbydleni.cz

 Redakce Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Fauna i flóra pod nohama zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »