Slunce do domu

19.5.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Šetrná ekologická energie ze slunce si získává stále větší počet příznivců, investorů a uživatelů. Odborníci se shodují, že fotovoltaika je na počátku obrovského rozkvětu a v dohledné době se bude hřát na výsluní energetického průmyslu. Výrazně se zvyšuje počet domácností, které si uvědomují, že se investice do solárních systémů skutečně vyplatí.

Slunce do domu - foto, Hyperbydleni.cz

Investice do fotovoltaiky se domácnostem vyplatí

Pokud se majitelé rodinného nebo činžovního domu rozhodnou pro využití zelené energie ze slunce, mají zaručenou návratnost vložených investic. Kromě úspory financí výrazně přispějí k ochraně životního prostředí. Ekologickou výrobou elektrické energie se snižuje riziko globálního oteplení, a to díky omezení produkce CO2.
„Investice do solárních systémů se domácnostem skutečně vyplatí. Mají zatím sice delší návratnost, avšak zcela jistou. Podle statistik Energetického regulačního úřadu vzrostl počet provozoven sluneční energie o více než 500%. V tomto roce očekáváme další pozitivní nárůst. Fotovoltaiku čeká slibná budoucnost,“ prozradil ředitel uherskohradišťské společnosti HiTechSolar Vladimír Mléčka.

Solární panely pro váš dům

Solární panely z nabídky společnosti HiTechSolar pracují na principu přeměny slunečního záření v elektrickou energii. Celý proces se odehrává ve slunečních fotovoltaických článcích. Vzájemným působením slunečního záření a hmoty dochází k pohlcování fotonů a uvolňování elektronů. Důsledkem toho vznikají v polovodiči volné elektrické náboje známé jako „elektron díra“, které jsou ze solárního článku skrze měnič přiváděny v podobě elektrické energie do akumulátoru, ke spotřebiči nebo přímo do rozvodné sítě.

Společnost HiTechSolar z Uherského Hradiště je na trhu s fotovoltaickými systémy zkušeným hráčem. Od svého založení v roce 2006 se stala průkopníkem v tomto oboru a v současnosti má v České republice výhradní postavení. „Cílem naší společnosti je poskytnout zákazníkům nejlepší dodavatelské a obchodní podmínky pro plánování, výstavbu a provoz solární elektrárny, instalované na rodinných domech,“ vysvětlil Mléčka s tím, že hlavním posláním společnosti je přispět ke zlepšování stavu životního prostředí.

Spolupráce se společností HitechSolar

- Posoudíme orientaci střechy vašeho domu
- Vypracujeme nejvhodnější technické řešení
- Zajistíme potřebnou legislativu se všemi příslušnými úřady
- Poskytneme ověřené odborné služby při jednáni s distributorem
- Nabídneme pomoc při získání dotací ze Státního fondu životního prostředí

Realizace systému zahrnuje

- Kompletní projektovou dokumentaci
- Dodávku fotovoltaického systému
- Instalace solárních panelů a střídačů
- Zapojení systému do distribuční sítě
- Profesionální a rychlý záruční a pozáruční servis
 

Slunce do domu - foto, Hyperbydleni.cz

Důkazem velmi příznivého vývoje využití sluneční energie je rozšiřující se klientela firem, které v tomto odvětví podnikají. Společnost HiTechSolar se díky tomuto trendu rozhodla rozšířit pole své působnosti otevřením pobočky v Praze. Dveře nové kanceláře se veřejnosti otevřou již začátkem dubna. „Založením pražské pobočky se chceme více přiblížit našim zákazníkům z Čech. Zde se fotovoltaika rozvíjí čím dál rychleji a lze očekávat, že Čechy v této oblasti mohou brzy značně předběhnout Jižní Moravu. Navíc řadě našich zákazníků ušetříme nepohodlné a nákladné cestování na Moravu,“ nastínil důvody vzniku pražské pobočky obchodní ředitel společnosti HiTechSolar Max Wandler. Příznivci a uživatelé šetrné sluneční energie najdou sídlo nové pobočky na adrese: Vídeňská 340, 252 42 Vestec, Praha -Západ.  

Autor: Lucie Janišová
Foto: archiv společnosti HiTechSolar
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Slunce do domu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »