Malování v moderních tónech

19.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Barvy působí a ovlivňují naše chování a náladu, dokáží nás uvolnit, uklidnit nebo naopak mohou aktivovat, vzrušovat, probouzet emoce. Proto je výběr typu barvy, jejího charakteru a odstínu velmi důležitý. Chcete-li si při výzdobě interiéru užívat a fantazírovat, pak zapomeňte na tradiční způsoby maleb, jako jsou vápenné, křemičité, olejové, voskové a další... a dopřejte si raději moderní a snadno

Malování v moderních tónech - foto, Hyperbydleni.cz

Na trhu dnes existuje celá řada nátěrů v široké paletě barev od té nejbělejší až po vskutku temné odstíny, které lze podle potřeby kombinovat s nejrůznějšími druhy dekorativních nástřiků, se strukturálními omítkami, štuky a stěrkovanými mramory a vytvářet dokonalé efekty.

Barevné pokoušení


U bílých odstínů sledujeme stupeň bělosti, vzhled povrchu (lesklý, matný, saténový) a krycí schopnost. Pokud se ale rozhodnete pro barevnější řešení interiéru a nemáte chuť vyhledávat barvy v dlouhých regálex, stačí zajít do některého ze specializovaných míchacích center a nechat si do bílé barvy natónovat jakýkoli barevný odstín z široké palety vzorníku. Stačí si jen přinést ukázku požadované barvy, např. ve formě kousku plastu, keramiky nebo papíru. Počítačový softwar vzorek vyhodnotí, na počkání vytvoří konkrétní recepturu a namíchá.

 

Zdobí i chrání


Při vybírání a kombinování vždy pamatujte na to, že stěny, tak jako každý jiný prvek v interiéru, plní svou praktickou a estetickou funkci - nejen ohraničují či jinak vymezují náš životní prostor, ale také se zásadně podílejí na vzhledu prostředí, ve kterém žijeme. Zvolené barvy zdi nejen zkrášlují, ale současně je chrání, zušlechťují a zkvalitňují. Záleží pouze na vašem osobním vkusu, v jakém stylu chcete mít interiér zařízen a jakou atmosféru zde potřebuje vytvořit.

Malování v moderních tónech - foto, Hyperbydleni.cz

Jak se vyznat v barvách


Výrobci většinu materiálů nabízejí jak v řadě profi, tak v řadě hobby, které se vlastně od sebe liší pouze velikostí balení. Práci s hobby výrobky výrobky zvládne velmi snadno i laik, i když se na pohled zdá, že se jedná o složité techniky malování a zdobení. Umožňují to především silikonové nátěry, které mají všestranné – univerzální využití. Hodí se na minerální podklady, ale i na překrytí starých silikátových a disperzních nátěrů. Mají dobrou přilnavost k podkladu, dobrou propustnost vodních par, nešpiní se a jsou dobře omyvatelné vodou. Povrch je jemně matný, podobný klasickým vápenným nátěrům. Podobnými vlastnostmi disponují i silikátové nátěry, které ale vyžadují dokonalé odstranění všech zbytků starých nátěrů.

Malování v moderních tónech - foto, Hyperbydleni.cz

Akryláty


Významnou skupinu tvoří akrylátové nátěry, které se dají tónovat do širšího barevného spektra. Mají velmi dobré krycí schopnosti a jsou především vhodné k přetírání šlechtěných omítek, nátěrů a jiných povrchů Dnešní moderní barvy jsou snadno připravitelné, rychleschnoucí, paropropustné, čímž napomáhají vytvoření příjemného mikroklimatu v domácím prostředí. Z hlediska funkčnosti se preferuje jejich snadná údržba, tj. omyvatelnost povrchu, vodovzdornost, odolnost vůči otěru a opotřebení.

Malování v moderních tónech - foto, Hyperbydleni.cz

Volte barvu, co vydrží


Proč také každé tři roky malovat, výhodnější je použít takovou barvu, která nejen něco vydrží, a navíc umožní znečištěná místa na zdi vyčistit – například okolo vypínačů, v dětském pokoji, kuchyni, na chodbách aj. K dostání jsou i typy nátěrů, které dokážou překrýt saze, opotřebované lišty, gumová těsnění a silikonový tmel a nebo barvy na tzv problematické stěny, například s protiplísňovými účinky, které jsou vhodné do prostor se zvýšenou vlhkostí.

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Malování v moderních tónech zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »