10 dětských pojistek aneb jak zabezpečit domácnost

26.4.2021 | | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Kdo z nás si jako malý nepřivodil úraz? Většinou se taková nehoda opláče, nalepí se náplast a tím je problém vyřešen. Ale ne vždy. Občas stačí málo a stane se neštěstí, které člověka může ovlivnit po celý zbytek života. Jako rodiče se těmto situacím snažíme předcházet, a právě z toho důvodu přinášíme kompletní seznam dětských pojistek pro domácnost.

10 dětských pojistek aneb jak zabezpečit domácnost - foto, Hyperbydleni.cz

1. Ochrana rohů nábytku

Jednou z oblíbených a důležitých dětských pojistek proti úrazu jsou plastové nábytkové hrany. Jejich smyslem je zmírnit náraz do jinak tvrdého a ostrého rohu stolu. Jednoduše se přilepí například na roh stolu a vytvoří tak měkký a oblý roh. K dostání jsou i pěnové nárazové pásky, které mají stejnou funkci, ale lze je přilepit podél celé nábytkové hrany, ne jen na samotný roh. Oboje stojí v řádu desítek korun.

2. Pojistka na šuplíky a skříně

Prodává se několik typů pojistek bránících v otevření šuplíků, dveří skříní, ledničky a všech ostatních výsuvných a otevíravých dílů nábytku. Buď se jedná o jednoduchý pásek, který drží dvířka nebo šuplík zavřené, nebo o magnetickou pojistku. Ta se instaluje zevnitř šuplíku/dveří skříně a pomocí magnetického zámku se uzamkne. Tím samým zámkem se pojistka následně opět odemkne. Zvnějšku není nic vidět, takže se jedná o elegantní a spolehlivé řešení, které dětem brání v tom, aby se dostalo někam, kam nechcete.

3. Pojistka na okno

Aby si dítě nemohlo samo otevřít okno a nedej bože z něj vypadnout, je možné pořídit pojistku v podobě zámku. Ten funguje i proti zlodějům, instaluje se bez vrtání a umožňuje otevření okna na ventilaci. Další možnost je klika s těžce zmáčknutelným knoflíkem. Třetí možností je lankový zámek, který umožňuje otevřít okno na šíři cca 15 cm. Je tedy možné větrat, ale zároveň se tak úzkou mezerou nikdo neprotáhne. Alternativním řešením může být alarm na okna. Ten je sice určený proti zlodějům, ale upozorní vás pokaždé, když je s oknem manipulováno, tedy i v případě dítěte.

 

Okna lze opatřit i speciální bezpečnostní fólií, která brání vysypání skla při rozbití. Jejich použití minimalizuje riziko, že dítě sklo rozbije a to se na něj vysype a zraní jej.

4. Ochrana do zásuvky

Důležitá je také klasická plastová zábrana, která se strčí do otvorů pro vodiče elektrické zásuvky. Pro dítě je těžké ji vytáhnout a nemůže kvůli ní do zásuvky nic strčit.

5. Ochrana rohů stěn

V případě, že máte hyperaktivní děti, vám možná nebudou stačit pouze pojistky na hrany nábytku, ale oceníte i pojistky na rohy stěn. Ochrany rohů se běžně vyrábí v tvrdém, například hliníkovém, provedení. To by dětem příliš nepomohlo, řešení jsou tedy dvě. Prvním je použití pěnové nárazové pásky užívané na hrany nábytku. Tím druhým jsou jsou pak pryžové ochrany rohů stěn, které se používají například na hranatých sloupech v podzemních garážích. Nejsou primárně určeny pro účel dětské bezpečnosti, ale mohou se v tomto směru využít.

6. Pojistky kuchyňských a koupelnových elektrospotřebičů

Otevřít dveře od sporáku ve chvíli, kdy se uvnitř nachází rozpálený pekáč, může vést k ošklivým popáleninám. Stejně tak může způsobit problémy a poruchy náhodné mačkání tlačítek na myčce nebo pračce během probíhajícího cyklu. Proto mají tyto spotřebiče zabudované dětské pojistky, které brání mechanickému otevření dveří a deaktivují tlačítka. Na prevenci otevření dveří trouby nebo ledničky je možné použít stejnou pásku jako na šuplíky.

7. Ochrana varné desky a sporáku

Kuchyně je pro děti místnost, kde hrozí nejvíce rizik. Jedno z nejhorších je popálení. To je obzvlášť velkým problémem v případě plynového sporáku, ze kterého doslova šlehají plameny. Naštěstí existuje tzv. ochrana sporáku před dětmi, někdy také zábrana na sporák, která se umístí do přední části sporáku a slouží jako cca 10-15 cm vysoká bariéra, přes kterou se malé dítě nemůže natáhnout k jednotlivým vařičům. Dospělý člověk by neměl mít problém sporák používat, snad jen jedinec malého vzrůstu.

Při vaření také stačí chvilka nepozornosti a může dojít k požáru. Pokud jste toto riziko dosud ignorovali, přečtěte si raději článek Jak ochránit domácnost před požárem.

8. Bezpečnostní uzávěr posuvných dveří

Pokud máte posuvné dveře bez zámku a potřebujete dítěti zamezit v průchodu skrz,

nemusíte kvůli tomu hned vyměňovat celé dveře nebo přivrtávat přídavný zámek. Stačí za sto korun koupit bezpečnostní uzávěr posuvných dveří. Ten se přilepí na horní část dveří (mimo dosah dítěte) přímo k zárubni, do které dveře zajíždí. Tam pak slouží k “odemykání a zamykání” dveří, ačkoliv se nejedná přímo o zámek. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek 10 dětských pojistek aneb jak zabezpečit domácnost zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »