Bydlení by mělo být hlavně praktické. Co ho vylepší?

3.10.2019 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Plníte si sen o bydlení? Pamatujte na to, že kromě estetické stránky je na místě řešit také tu praktickou. Jedině tak můžete zaručit, že se vám ve vašem domě bude příjemně a také bez jakýchkoliv problémů bydlet. Na co byste neměli zapomínat? Na několik věcí se společně podíváme.

Bydlení by mělo být hlavně praktické. Co ho vylepší? - foto, Hyperbydleni.cz

Inspirujte se u ostatních

Začněme lehce obecně. Myslete na to, že inspirace není nikdy dost a pokud se budete inspirovat u ostatních, může to pro vás být jenom plus. Uvidíte řadu věcí, u kterých si můžete říci, že by se vám také hodili. Co když si něco podobného uvědomíte na poslední chvíli? Obvykle to nemusí být problém. Dnes už si lze vše objednat třeba i online a pokud je zvolena nejrychlejší přeprava zboží, může to znamenat, že daná věc je u vás třeba ještě v den objednání. Nebo hned druhý den. Díky tomu ji můžete použít bez jakýchkoliv problémů. Že nejde o nic výjimečného, to potvrzuje řada lidí, kteří si na poslední chvíli uvědomí, že by chtěli přece jenom něco trochu jinak.

Myslete také na okolí vašeho domu

Mnoho lidí při stavbě a realizaci svého domu hledí jenom na to, co bude mít uvnitř. Zapomínají na fakt, že součástí jejich bydlení bude i pozemek, který by měl také nějak vypadat. Základem by měl být nejenom trávník, ale třeba i příjezdová cesta, stejně jako chodník. Pokud vás nudí klasická zámková dlažba a chcete něco lepšího, podívejte se na výhody exteriérové dlažby. Ta se poslední roky stává velkým hitem. Pozitiv má skutečně více než dost. Primárně zaujme to, jak oproti běžné zámkovce skvěle vypadá. Dále nelze opomenout kvalitativní vlastnosti, jako je:

Pevnost a odolnost

Dlouhá životnost

Odolnost vůči povětrnostním vlivům

Sluneční paprsky nemusí být vždy příjemné

Myslíte při realizaci svého domova na to, aby bylo v interiéru vždy dostatek světla? Rozhodně je to dobře, protože denní světlo je nesmírně důležité. Nezapomínejte však na to, že všeho moc škodí. Přímé sluneční paprsky by vás mohly nejenom oslňovat, ale v létě mohou váš interiér také zahřívat. Jak se s tím vypořádat? Jedním praktickým, ale také velmi jednoduchým prvkem. Tím jsou stále populárnější moderní screeenové rolety. Jejich klady jsou celkem jasné. Můžete je použít kdykoliv, kdy chcete zamezit slunečném paprskům vstup do vašeho interiéru. Hitem je určitě fakt, že existují v celé řadě variant pro různé druhy oken, stejně jako fakt, že se snadno ovládají.

Buďte v bezpečí vy, ale i vaše auto

Vhodné je myslet také na bezpečnost. Je zcela běžné, že si každý pořídí kvalitní dveře, které ho ochrání třeba před nezvanými hosty. Zapomínat byste neměli ani na ochranu vašeho vozu. Pokud máte tu možnost, postavte si také garáž, kde ho budete parkovat. Ta by neměla být jenom obyčejným kdykoliv přístupným přístřeškem. Samozřejmostí by měla být koupě garážové brány, která je stejně jako dveře prvkem, které slouží ke zvýšení bezpečnosti. Tentokrát vašeho vozu. Jak a podle čeho vybrat to pravé řešení? Doporučujeme hledět na tři klíčové parametry. Ty jsou takové:

Kvalita použitého materiálu

Tepelná izolace brány

Pohon a ovládání brány

Ulehčete si vše, co půjde

Dalším nutným krokem, jak zvýšit praktičnost vašeho bydlení, je snaha o ulehčení. Bydlení si chcete přece jenom užívat, a tak nechcete, abyste museli mnoho věcí dělat ručně. Například u zmíněných garážových bran lze použít výkonný elektromotor, který zajistí automatické otevírání i zavírání. A to samozřejmě i na dálku, pomocí ovladače. Elektricky ovládané však mohou být třeba i rolety na vašich oknech, stejně jako lze tímto způsobem ovládat i markýzy na vaší terase. Myslete i na to, že trendem posledních let je i chytrá domácnost, což znamená jediné. Řadu věcí lze ovládat a řídit pomocí vašeho telefonu. A to odkudkoliv.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Bydlení by mělo být hlavně praktické. Co ho vylepší? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »