Nejlepší barvy pro váš spánek

21.5.2019 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Barvy, kterými se obklopujeme, mají vliv na naši náladu. Některé v nás mohou vzbuzovat agresi nebo smutnou náladu. Jiné barvy a barevné odstíny naopak vyvolávají pocity uvolnění a uklidnění. Poradíme vám, jaké barvy zvolit pro výmalbu ložnice, aby se vám příjemně usínalo i probouzelo.

Nejlepší barvy pro váš spánek - foto, Hyperbydleni.cz

Zklidňující modrá – to nejlepší do ložnice

Z psychologického hlediska je modrá tou nejvhodnější barvou do ložnice. Modrá barva nám připomíná příjemné věci – moře, oblohu a vzbuzuje důvěru. Lidský mozek je navíc díky speciálním receptorům v sítnici na modrou citlivý. Díky tomu se v její přítomnosti cítíme klidně a vyrovnaně, a to snižuje naši tepovou frekvenci a krevní tlak.

Tato zklidňující barva perfektně ladí s bílou barvou. Ta symbolizuje čistotu, kterou si spojujeme s nemocnicí a s hotelovými pokoji. Jako nejlepší se jeví modrobílé stěny či stejně laděné ložní prádlo. K dokonalému spánku a designu ložnice vám napomůže kvalitní postel a vhodně zvolené doplňky.

Nejlepší barvy pro váš spánek, fotka

 

Zelená – svěží barva přírody

Pokud vymalujete ložnici zelenou barvou, budete mít pocit, že jste utekli od shonu velkoměsta do přírody. Tato barva je spojována s probouzející se přírodou a má uklidňující účinky. Zelená představuje klid, svěžest, růst a bezpečnost. Po probuzení v zelené ložnici se budete cítit svěže a pozitivně naladěni.

Zelená barva jde snadno kombinovat s bílým i hnědým nábytkem. Pro navození pocitu, že se nacházíte v přírodě, vymalujte ložnici dozelena a zvolte nábytek vyrobený z masivu. Aby ložnice nepůsobila příliš tmavě, zajistěte dostatek denního světla. Pokud máte odvahu, můžete zkusit zkombinovat světle zelenou barvu třeba s růžovou.

Nejlepší barvy pro váš spánek, fotka

 

Radostná žlutá

Se žlutou barvou se pojí pocity optimismu, radosti, štěstí a energie, protože nám připomíná hřejivé slunce. Aby měla zklidňující účinky a byla vhodná do ložnice, je lepší zvolit světlejší odstín.

Žlutou barvu můžete v ložnici zkombinovat se šedou. Tato kombinace je svěží a moderní. Zkuste stěny v ložnici vymalovat světle šedou barvou a místnost oživit žlutými doplňky nebo žlutým ložním prádlem.

Nejlepší barvy pro váš spánek, fotka

 

Bez ohledu na to, jakou barvu si vyberete, použijte vždy raději světlejší a tlumené odstíny, abyste během spánku nebyli rušeni sytými barvami. Pokud nejste zastánci barevné ložnice, zvolte neutrální barvy, jako je čistě bílá, béžová či krémová. Přečtěte si více i o nich.

Nejlepší barvy pro váš spánek, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Nejlepší barvy pro váš spánek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »