Proč je tmavě modrá nová černá?

3.5.2019 | redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ať zvolíte námořní modř, inkoust nebo indigo, tmavě modrý odstín připomínající mořské hlubiny vás uchvátí svou tajemnou, odvážnou a noblesní elegancí. Přestože jde o tón výrazný a nekompromisní, v moderním interiéru s ním nemusíte šetřit. Naopak hodí se úplně všude, o čemž vás dnes přesvědčíme!

Proč je tmavě modrá nová černá?  - foto, Hyperbydleni.cz

Jídelny

Jídelnám obecně sluší výrazné barvy, takže i tmavě modrá zde zaboduje. Spojte ji s čistě bílou barvou, která do tohoto osobitého prostoru vnese více jasu a lehkosti. Pracujte nejen s barevným kontrastem, ale i kontrastními povrchy. Zvolíte-li modrou v matné podobě, bílou přidejte ve vysokém lesku.

Proč je tmavě modrá nová černá? , fotka

 

Kuchyně

Kuchyňským linkách v bílých, neutrálních nebo dřevěných odstínech odzvonilo. Dnes se přízni těší ty s výrazným barevným dekorem, přičemž naprostým hitem jsou kuchyně v hluboké modři. Ty oplývají nenucenou elegancí a mají šmrnc i styl. Naprosto úchvatně pak vypadá kombinace tmavých modrých skříněk a bílých nebo dřevěných masivních polic. Přestože je modrá k nepřehlédnutí, výborně se kombinuje, a to nejen co se barev týče. Přidat k ní můžete i rozmanité materiály - od dřeva, kamene a betonu přes kovy až po cihly.

Proč je tmavě modrá nová černá? , fotka

 

Obývací pokoje

Obývací pokoje v tmavých tónech modré působí nadmíru honosně, noblesně i reprezentativně. Výborně se do nich proto hodí vytříbené dekorace v zámeckém stylu, a to například zrcadla se zdobnými rámy, komfortní semišové lenošky nebo dekorační stropní lišty. Modrý odstín je vhodné i zde spojit s bílou barvou; přidat však můžete i jiné odstíny, a to například ty, které jsou považovány za královské - příkladem je purpurová, smaragdová nebo topazová.

Proč je tmavě modrá nová černá? , fotka

 

Vstupní chodby

Pokud chcete vytříbenou atmosféru pociťovat ihned po příchodu do interiéru, zvolte modrou pro vstupní halu či chodbu. Tmavý odstín se výborně hodí pro zútulnění rozlehlých prostorů, směle jej však můžete užít i v těch malých - v takovém případě se postarejte o dostatek světla a jeho rozptyl pomocí prvků, jako jsou zrcadla či lesklé kovové dekorace.

Proč je tmavě modrá nová černá? , fotka

 

Koupelny

V koupelnách tmavý odstín modré vytvoří nádherný kontrast s bílou sanitární technikou a světlým obložením. Využijte tohoto, že modro-bílé spojení je dostatečně neutrální, a tak otevřené odvážným kombinacím. Do koupelny proto přidejte vizuálně zajímavý prvek, a to například čalouněné křeslo, podlahu v designu marocké mozaiky nebo množství živé zeleně.

Proč je tmavě modrá nová černá? , fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku.

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Proč je tmavě modrá nová černá? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »