Jak vybrat spolehlivou, ale přitom levnou tiskárnu na doma?

3.1.2019 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Rozhodli jste se, že je čas pořídit si novou tiskárnu do domácnosti, a nevíte si s výběrem rady? Není divu. Na trhu najdete nepřeberné množství modelů tiskáren s velkým cenovým rozpětím a s různými funkcemi. Pomůžeme vám zorientovat se v široké nabídce.

Jak vybrat spolehlivou, ale přitom levnou tiskárnu na doma? - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud máte jasno v tom, co vše by vaše nová tiskárna měla zvládat, máte skoro vyhráno. Základními kritérii pro správný výběr tiskárny jsou totiž předpokládaný objem tisku a požadované funkce (tedy, aby kromě tisku uměla tiskárna třeba i kopírovat nebo skenovat). Domácnosti mají v tomto ohledu většinou velmi specifické požadavky. Obvykle netisknou mnoho, ale potřebují, aby tiskárna byla všestranná. Ať už jsou to fotografie z dovolené, úkoly pro děti do školy, vysokoškolská skripta nebo recepty, je nutné, aby si s nimi tiskárna byla schopna poradit.

Laserová, nebo inkoustová?

V první řadě se budete muset rozhodnout, zda zvolit laserovou, nebo inkoustovou tiskárnu. Laserové tiskárny jsou skvělé, pokud tisknete velké množství černobílých textových dokumentů, ale pro tisk obrázků jsou naprosto nevhodné. Tuto úlohu naopak skvěle zvládají inkoustové tiskárny. Téměř všechny modely inkoustových tiskáren jsou schopny za pomoci kvalitních náplní a speciálního fotopapíru tisknout fotografie na velmi vysoké úrovni. Kromě fotografií samozřejmě zvládají i tisk textových dokumentů. Právě tato všestrannost z nich dělá ideální pomocníky pro domácí tisk.

Jak vybrat spolehlivou, ale přitom levnou tiskárnu na doma?, fotka

 

Multifunkční tiskárna jako šikovný pomocník

Naprostá většina inkoustových tiskáren se dnes vyrábí v multifunkčním provedení se zabudovanou kopírkou a skenerem. Další funkce se pak model od modelu liší. Doma pravděpodobně oceníte, když bude Vaše tiskárna vybavena bezdrátovým připojením přes síť Wi-Fi nebo možností tisku z Cloudu. S těmito funkcemi můžete tisknout z jakéhokoliv počítače, který je s tiskárnou propojen, nebo dokonce pomocí mobilního telefonu či tabletu. Pokud tiskárnu využívá více lidí, je tato funkce téměř nepostradatelná. Některé modely tiskáren disponují čtečkou paměťových karet nebo flashdisku. V tomto případě stačí fotografie nebo dokument nahrát na paměťové médium, připojit k tiskárně a spustit tisk bez použití počítače. Užitečná je také funkce automatického oboustranného tisku a tisku fotografií bez okrajů.

Co se týká parametrů, při výběru se zaměřte pouze na ty, které jsou konkrétně pro Vás podstatné. Pravděpodobně se nemusíte příliš trápit rychlostí tisku nebo kapacitou zásobníků papíru. Naopak velmi důležité je rozlišení tiskárny a skeneru, především pokud plánujete pravidelně pracovat s fotografiemi. Rozlišení se v obou případech udává v DPI (dots per inch). Platí, že čím vyšší je hodnota DPI, tím je tisk i sken kvalitnější. Při práci s dokumenty si obvykle vystačíte s nižším rozlišením, ale při tisku a skenování fotografií věnujte hodnotě DPI vyšší pozornost.

Jak vybrat spolehlivou, ale přitom levnou tiskárnu na doma?, fotka

 

V neposlední řadě se při výběru zaměřte na průměrné tiskové náklady. V naprosté většině případů platí, že čím levnější tiskárna, tím dražší náplně do tiskárny. Je tedy klidně možné, že za náhradní inkoustové cartridge zaplatíte skoro víc, než za novou tiskárnu. Samozřejmě existují i cenově výhodnější, takzvané kompatibilní cartridge nebo domácího doplňování inkoustu pomocí speciálních refill kitů. Před koupí si tedy prověřte, kolik stojí originální náplně a zda se do Vámi zvolené tiskárny vyrábějí i ty kompatibilní.

 

TIP na závěr: Přečtěte si o dalších tipech, jak tisknout ekonomicky, ale i ekologicky.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak vybrat spolehlivou, ale přitom levnou tiskárnu na doma? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »