Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution

17.9.2018 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý vzduch, pohyb a zdravá životospráva. Velký vliv na náš život má však také prostředí, ve kterém žijeme. Jak souvisí se zdravým životním stylem naše domácnost a jak ji můžete sami pozitivně ovlivnit, se dozvíte, když dorazíte o víkendu 22. – 23. září na Výstaviště v Praze Holešovicích, kde se bude konat Festival Evolution.

Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution - foto, Hyperbydleni.cz

Doma trávíme velkou část našeho života, jsme s ním citově spjati, přesto si většina z nás ani neuvědomuje, jak významný vliv má domácí prostředí na naše zdraví a pohodu - jak důležitý je zdravý spánek, dostatek světla v bytě a čerstvý vzduch. Zatímco většinou se v souvislosti se zdravým životním stylem hovoří jen o pohybu a stravování, o zdravé domácnosti se začíná mluvit až v poslední době, a to především v souvislosti s recyklací.

Celou řadu praktických tipů nejen na recyklování odpadu, ale i vybavení do domácnosti, najdete právě na Festivalu Evolution. Kromě jiného se zde seznámíte s širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu. Najdete zde i širokou nabídku ekologické drogerie i přírodních materiálů. Přemýšleli jste například někdy nad tím, že čím menším počtem umělohmotných věcí se doma obklopíte, tím méně bude v ovzduší nebezpečných látek? Na Festivalu Evolution se můžete seznámit s přírodními čistidly do domácnosti a třeba vás jeho návštěva inspiruje k pozitivní změně. Třeba jen pouhou výměnou umělohmotných košů za ty z přírodních materiálů, díky kterým váš domov dostane nový nádech. Je jasné, že nejde vše změnit hned. Jen pouhé zamyšlení se nad tím, co můžeme udělat jinak, abychom se cítili lépe a prospěli třeba i životnímu prostředí, je krok kupředu. A ten se počítá. Ne nadarmo nese Festival Evolution podtitul „Festival, který vám nasadí brouka do hlavy“.

Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, fotka

 

Zdravě jíst a cítit se v pohodě

Pokud na festival vyrazíte za nákupy, budete si moci vybírat z nabídky více než 200 vystavovatelů, ale na své si přijdete i když zamíříte jen na vybrané přednášky. Obě sekce, vystavovatelská i programová, se totiž vzájemně doplňují. Opět se můžete těšit na rozsáhlou food zónu s širokou nabídkou bio & natur, fair trade potravin, včetně raw, veggie, vegan stravy. Vše navíc budete moci přímo na místě ochutnat. Zúčastnit se můžete i workshopů s ukázkami přípravy jídel i kurzů ne-vaření.

Na pěti přednáškových pódiích se během svou dnů vystřídá více než stovka spíkrů, lektorů, učitelů, „praktiků“ a lékařů. Z oblasti zdraví se můžete těšit na MUDr. Jana Vojáčka, Dr. Tomáše Rychnovského nebo Mgr. Milana Studničku, o osobním rozvoji budou mluvit Jan Mühlfeit, Kateřina Novotná, Mark Dzirasa nebo Aleš Kalina. Navíc zde budete mít možnost protáhnout své tělo a uvolnit mysl při volných lekcích jógy, meditace nebo při dechových cvičeních.

Festivalový program je ideální pro celou rodinu, vezměte s sebou i děti, pro které jsou připraveny tvořivé celodenní dílničky včetně hlídacího koutku. Více informací o Festivalu Evolution najdete na www.evolution.cz.

Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »