Originální nápady na oživení schodiště aneb Výstup do patra vás bude bavit!

21.4.2018 | redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ve vícepatrových domech nebo v loftových bytech je schodiště nutností. To však není důvod, proč by zároveň nemohlo fungovat jako hlavní ozdoba celého interiéru. Užijte si svěží nápady na dekoraci schodiště, které tomuto interiérovému prvku propůjčují nejen více barev a vzorů, ale také mnohonásobně více originálního designu.

Originální nápady na oživení schodiště aneb Výstup do patra vás bude bavit! - foto, Hyperbydleni.cz
Tapetované
 
Tapety představují nejen skvělý způsob, jak rychle a snadno zcela proměnit vzhled stěn, ale mají mnohem univerzálnější využití. Určitě si je zamilujete při dekorování schodiště. Pokud vám to design okolního prostoru dovolí, tedy pokud jsou schodiště i okolní stěny vedeny v jednobarevném neutrálním odstínu, nebojte se pro každý schod zvolit jinou tapetu s výrazným dekorem. Výsledkem bude osvěžující mix barev a vzorů, který do vašeho domova vnese spoustu nové energie.
 
 
Elegantní
 
Schodiště v bílém či černém odstínu je elegantní samo o sobě. Nejen komfort, ale i bezpečnost chůze po něm několikanásobně zvýší měkký běhoun. Pokud chcete zachovat elegantní ráz schodiště volte koberec v nestárnoucí kombinaci černé, bílé a šedé. Této barevné variaci velmi sluší vzor pruhů nebo šachovnice.
 
 
Rustikální obložení
 
Design schodiště určuje nejen vzhled samotných schodů, ale i okolních stěn. Pokud chcete zakusit nostalgickou a relaxační venkovskou atmosféru, stěnám dopřejte dřevěné obložení v rustikálním stylu, které dekoruje třeba i patina nebo opotřebení. K dostání jsou také tapety s tímto designem.
 
 
Divoký vzorovaný mix
 
Stěny okolo schodiště mohou vyzařovat klidnou, nebo naopak energickou náladu. Pokud dáváte přednost té druhé variantě, opět sáhněte po tapetách a každé ze zdí dopřejte jiný model. Aby výsledek i přes rozmanitost působil harmonicky, je třeba nalézt jednotné pojítko, například barvu tapet. Tato divočina se nejlépe hodí k neutrálnímu základu, tedy ideálně k čistě bílému schodišti.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Originální nápady na oživení schodiště aneb Výstup do patra vás bude bavit! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »