Malé prostory si zaslouží velkolepý design

9.4.2018 | redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Zařizujete malý byt, a tak kupujete nábytek jen malých rozměrů? Podle zkušených odborníků je to velká chyba. Pusťte se přesně opačnou cestou a svůj malý byt vybavte velkolepým zařízením nadstandardních rozměrů. Sice to může na první pohled vypadat kontraproduktivně, ve skutečnosti však tak dosáhnete velmi odlehčeného a poutavého designu.

Malé prostory si zaslouží velkolepý design - foto, Hyperbydleni.cz
Nábytek velkých rozměrů
 
I když máte k dispozici prostor omezených rozměrů, vybírejte nábytek nadstandardní velikosti. V takovém případě se vám do místnosti nevejde tolik položek, ale ani je nebudete vůbec potřebovat. Příkladem je několikamístná sedačka, která snadno nahradí několik křesel, či obří zabudovaná šatní skříň, která pohltí obsah vícero komod.
 
 
Optické iluze
 
Do karet tomuto netradičnímu řešení hrají i optické iluze. Když například do malé ložnice umístíte velkou postel, která bude zabírat značnou část podlahové plochy, místnost se tak paradoxně pocitově i vizuálně zvětší. Noční stolek pak v případě potřeby můžete nahradit policí nad postelí a případnou komodu vestavěným úložným prostorem pod lůžkem.
 
 
Nízká vizuální váha
 
I když centimetry řešit nemusíte, měli byste věnovat pozornost tomu, jakou má nábytek takzvanou vizuální váhu. Ta v konečném důsledku rozhoduje o tom, zda daný kus působí odlehčeným, nebo naopak tíživým dojmem. Vyvarujte se proto masivních kusů nábytku v tmavých odstínech, které by nejen design, ale i atmosféru místnosti velmi zatížily. Přednost dejte světlým odstínům v kombinaci s materiály, které prostor opticky zvětšují a prosvětlují – k tomuto účelu je jako stvořené sklo, kovy a zrcadlové plochy.
 
 
Velkolepé dekorace
 
Ve velkém myslete i v případě, že vybíráte dekorace. Jeden velkolepý obraz na zdi prostoru prospěje více než několik malých. Prostoru budou slušet i velké sochy, vázy či rostliny. Úžasnou dekorací s praktickým využitím se stanou také velkolepá zrcadla, která v malém prostoru mohou zdobit i celou jednu zeď nebo její podstatnou část.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Malé prostory si zaslouží velkolepý design zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »