Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! II.

24.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Open space interiéry, které jsou v současnosti stále moderní, kombinují více místností a funkčních zón do jednoho velkého otevřeného prostoru. Tím sice nabízejí velmi svěží a odlehčenou atmosféru, na druhou stranu mohou působit i chaoticky a překombinovaně. V takovém případě přicházejí na řadu dělící prvky, které místnost dokážou velmi vkusně a elegantně rozdělit na více úseků, aniž by v ní působily rušivě nebo způsobily úbytek přirozeného světla.

Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! II. - foto, Hyperbydleni.cz

Umělecké panely

Designové panely působí natolik dekorativně, že si ani nevšimnete, že funkčně oddělují jednotlivé zóny a vytvářejí v nich potřebný pocit soukromí a klidu. Mnohé z nich totiž připomínají spíše umělecká díla. Obvykle jsou vytvářeny ze dřeva nebo kovu a nesou se v rozličných designech – nejčastěji jsou inspirovány přírodou nebo světem geometrie.
 
 
Nádherně vypadají také modely sázející na atraktivní kombinace kontrastních materiálů – ty pak vkusně snoubí tvrdé dřevo a kov s křehkým a průzračným sklem.
 
 
Dřevěné lamely
 
I obyčejné dřevěné tyče můžete povýšit na dekorativní skvost svého interiéru. Vytvořte z nich jakýsi rošt, který skvěle oddělí například pracovnu nebo čtecí koutek. Dřevo vytváří útulnou a hřejivou atmosféru a navíc je neutrální – můžete si tak být jisti, že tento prvek sedne jako ulitý do každého prostoru. Samozřejmě se nemusíte bránit ani lakování či barvení dřeva, čímž dosáhnete zajímavých výsledků. Také si dejte záležet na volbě rozestupů mezi tyčemi – každý centimetr v tomto případě hraje roli.
 
 
Pokud jste milovníky přírody a fandíte takzvaným DIY projektům, můžete si dělící příčku vyrobit také z dlouhých větví listnatých stromů. Výsledek, který vypadá velmi nápaditě a bohémsky, vnese pořádný kus lesa i do vašeho interiéru.
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »