Rustikální jídelny vsázejí na přirozenost!

18.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Zvětralé dřevo, starožitný nábytek, kamenné zdivo – to jsou jen některé z důvodů, proč jsme tak posedlí rustikálním dekorem. Příjemná atmosféra, kterou šíří, perfektně obzvláštní všechny místnosti interiéru, nejvíce pak kuchyně a jídelny, v nichž hodování povýší na velmi příjemný a smyslný zážitek. Nechte se proto inspirovat způsoby, jak vnést rustikální styl do prostředí jídelen.

Rustikální jídelny vsázejí na přirozenost! - foto, Hyperbydleni.cz
Kombinace rustikálního stolu, výrazného kovového lustru a jednoduchých židlí s čalouněním z umělé kůže představuje estetický vrchol rustikálního stylu. Výběrem dekorací, zejména stylem prostření stolu, pak výslednému dekoru můžete dát různý směr a orientovat ho buď k zámeckému, venkovskému, vintage, nebo průmyslovému stylu.
 

 

Ani rustikální jídelny nemusí být ochuzeny o jemné, až romantické doplňky. Naopak jim velmi sluší květinové vzory, které se postarají o to, že místnost bude působit hřejivým a milým dojmem. Květinovému dekoru to nejvíce sluší na textilních doplňcích, jako jsou závěsy, potahy na dekorativní polštářky či čalounění jídelních židlí.
 
 
Designová svítidla hrají v rustikálních interiérech významnou roli a nejinak je tomu i v prostředí jídelen. Sem skvěle pasují masivní i minimalistické modely z nejrůznějších kovů, které mohou být lehce šmrncnuty luxusním zámeckým, nebo naopak rázným industriálním stylem.
 
 
Přestože rustikální styl preferuje přírodní paletu barev, mohou v něm tu a tam zazářit i barvy výrazné a jasné. I v tomto ohledu se nechte inspirovat přírodou – převažující dekor dřeva a kamene v rustikálních jídelnách dokonale prozáří odstíny vínové nebo olivové.
 
 
Krása kontrastu zapůsobí všude, a to i v rámci rustikálního stylu. V jídelnách v tomto duchu proto kombinujte chladivé materiály s těmi hřejivými, starožitné prvky s moderními a oblé tvary s ostrými liniemi.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Rustikální jídelny vsázejí na přirozenost! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »