Objevte kouzlo nového stylu „Japandi“

18.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

V některých případech platí, že dva styly jsou více než jeden. Příkladem je Japandi, jeden z nejlepších designových objevů minulého roku. Jedná se o hybridní estetický styl, který kombinuje moderní rustikální atmosféru skandinávského stylu spolu s tradiční elegancí stylu japonského. A výsledek je podle očekávaní dokonalý.

Objevte kouzlo nového stylu „Japandi“ - foto, Hyperbydleni.cz
Japandi je hybridní trend. Spojuje domácké kouzlo skandinávského stylu a nadčasovou eleganci japonské estetiky, přičemž si bere to nejlepší z obou. Přestože zvolené styly pocházejí z různých stran zeměkoule, mají něco společného – oba jsou přeborníky v minimalismu. Oba vytvářejí prostory založené na funkcích spíše než na bohaté dekoraci.
 

 

Barevná paleta
 
Ve stylu Japandi stojí v základu kontrast. Severský styl se vyznačuje kombinací lehkých neutrálních odstínů, tónů přírodních dřevin a pastelových akcentů. Oproti tomu je japonský styl barevně bohatší – kombinuje všechny odstíny dřeva s výraznými akcenty černé a červené.
 
 
Základnou prostorů ve stylu Japandi se tak stává neutrální, avšak sytý odstín doplněný na jedné straně ostrými černými odstíny, na straně druhé lehkou směsicí tónů přírodního dřeva. K rozbití monochromatické scény jsou obvykle užity živé barvy, avšak pouze z přírodních zdrojů – k tomuto účelu nejlépe slouží zelené rostliny.
 
 
Nábytek
 
Nábytek v japonském i skandinávském stylu definují čisté linie a praktičnost. Rozdíl tu však je: zatímco severský styl opět pracuje se světlými hnědými odstíny, jednoduchými tvary a velmi nízkou vizuální vahou nábytku, je japonský nábytek zdobnější a rafinovanější. Užívá tmavší a někdy i malované dřevo v elegantních a zakřivených tvarech.
 
 
Snoubením takto rozdílných designů nábytku vytvoříte smyslný a harmonický kontrast. Kombinace světlých a tmavých tónů, ostrých přímek a jemných oblouků učiní prostor vizuálně zajímavějším.
 
 
Dekorace
 
Dekorace v obou dvou stylech hrají poměrně malou roli. Vyskytují se v nich zejména ty doplňky, které mají i praktickou funkci. Skandinávský styl se zaměřuje na vytvoření pohodlí – objevují se v něm proto koberečky, plédy, přehozy a polštářky. V japonském stylu dekorace odkazují k tradici – ta může být symbolizována například obrazy nebo vázami. Jednotícím prvkem obou dvou stylů se v oblasti dekorování stávají rostliny, které celý design sjednotí a vnesou do něj více energie.
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Objevte kouzlo nového stylu „Japandi“ zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »