Jak do interiéru zahrnout barvu roku 2018?

16.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nový rok přináší i novou barvu, která bude vládnout v interiérovém designu i ve světě módy. Pro letošek byl zvolen dramatický, sofistikovaný, rafinovaný a tajemný fialový odstín s označením „Ultra Violet“. Jelikož jde o opravdu pozoruhodný a nepřehlédnutelný tón, přinášíme vám rady, jak jej vkusně a elegantně začlenit do interiéru.

Jak do interiéru zahrnout barvu roku 2018? - foto, Hyperbydleni.cz
Stěny
 
Na první pohled se může zdát, že odstín Ultra Violet může krášlit stěny pouze v dětských pokojích. Není tomu tak. Nádherně zazáří i na zdech dalších místností, přičemž nejvíce sedne do moderních a průmyslových prostorů. Jelikož je fialová velmi výrazná, zvolte ji ke zvýraznění pouze jedné ze stěn místnosti. Odvážnější řešení, tedy výmalbu všech stěn tímto odstínem, si můžete dovolit pouze ve specifických místnostech, jako jsou jídelny či koupelny.
 
 
Kuchyňské skříně
 
Kuchyňské skříně nesoucí syté a výrazné barvy byly in v roce 2017 a nejinak tomu bude i letos. Zatímco loni se největší popularitě těšila námořní modř, v současnosti vládu přebírá právě zmíněná fialová. Nejpoutavější řešení představuje kombinace dolních kuchyňských skříněk ve fialové a horních kuchyňských skříněk či polic v jemnějším neutrálním odstínu. Pokud máte velkou a dobře osvětlenou kuchyň, můžete zvolit i kuchyňské linky zahalené celé do fialové, které jsou zkrátka k nepřehlédnutí. K fialovým kuchyním se jako doplněk výborně hodí kontrastní černá či bílá, jemné neutrální odstíny, doplňky z kovu a kamene a luxusní lesklé povrchy.
 
 
Čalouněný nábytek
 
Ultra Violet stejně jako jiné výrazné odstíny skvěle vynikne na textilních doplňcích. Chcete-li si užít krásu fialové na maximum, volte v tomto odstínu designový čalouněný nábytek – jednat se může nejen o pohovky a sofa, ale také o pracovní křesla, jídelní židle či čalouněná čela postelí. Tak fialovou propašuje do všech místností interiéru, a to velmi vkusně a přirozeně.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak do interiéru zahrnout barvu roku 2018? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »