Cesta k atraktivními interiéru? Zvládnuté ohnisko místností!

6.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Může se stát, že ač jste se snažili sebevíc, konečný vzhled interiéru vás nijak neuchvacuje. Pokud nejste s designem svého domova stoprocentně spokojeni, pokuste se zaměřit na ohniska místností, které představují naprostý základ prakticky i esteticky zvládnutého prostoru.

Cesta k atraktivními interiéru? Zvládnuté ohnisko místností! - foto, Hyperbydleni.cz
Rozložení nábytku významně ovlivňuje nejen to, jak místnost vypadá, ale i to jak se v ní cítíme. Vhodná organizace prostoru by nám zde měla dovolovat pohodlně vykonávat všechny plánované činnosti, volně se pohybovat a bez problémů přecházet z jedné místnosti do druhé. V tomto bodě je vhodné vytvořit jakési ohnisko místnosti, což je centrum ihned viditelné na pohled, ve kterém se soustředí většina našich činností. Při jeho plánování se nedržte přísné symetrii, která může působit tvrdě a nudně. Pokud tedy máte více stejných kusů nábytku v ohnisku, změňte například úhel jejich natočení, čímž vnesete do centra více energie.

Cesta k atraktivními interiéru? Zvládnuté ohnisko místností!, fotka

 
Také dodržte mírný odstup nábytku ode stěn a pokud vám to prostor dovolí, nábytek umístěte také do prostoru – tím se zbavíte nepříjemně působícího mrtvého prostoru ve středu místnosti. Ke každému kusu nábytku by navíc měl být volný přístup bez překážek. V případě, že je centrum místnosti přehlceno a působí chaoticky, ponechejte si pouze nábytek s primární funkcí, který nutně potřebujete. Takovéto pročištění prostoru místnost opticky zvětší a pocitově provzdušní, v důsledku čehož v ní bude panovat i příjemnější atmosféra.
 
 
Aby byl výsledek dokonalý, je někdy třeba ohnisko místnosti ukotvit. To platí zejména v případě, kdy centrum místnosti vizuálně splývá s okolím, nebo když je v jedné místnosti založeno více funkčních zón. Výborným prostředkem ukotvení ohniska obvykle bývá kusový kobereček, který můžete dát pod konferenční stůl, jídelní kout, postel či jiné kusy nábytku. Pokud je ohniskem místnosti jiný prvek, například krb, můžete jako ukotvující prvek použít velké zrcadlo, nástěnnou dekoraci, sochu či jiný výrazný dekorativní předmět.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Cesta k atraktivními interiéru? Zvládnuté ohnisko místností! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »