Inspirující interiéry s energií přírody II.

7.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Zima a tma na náladě nikomu nepřidají! Naštěstí existují způsoby, jak si interiér zařídit tak, aby nás nabíjel energií i radostí, a to v jakémkoli období roku. V prvním díle tohoto článku jsme se na některé z nich zaměřili: můžete se například obklopit přírodními materiály, osvěžit okolí oken popínavými rostlinami či povýšit čerstvé ovoce a zeleninu na svěží interiérovou dekoraci. Tím však způsoby, jak přenést čistotu a sílu přírody do svého domova, rozhodně nejsou vyčerpány – nechte se inspirovat dalšími tipy:

Inspirující interiéry s energií přírody II.  - foto, Hyperbydleni.cz
1. K zařízení a doplňkům z čistě přírodních materiálů perfektně sedne také přírodní barevná paleta složená zejména z odstínů zelené, modré, žluté a bílé. Pro vytvoření harmonického vzhledu můžete zmíněné odstíny kombinovat a vytvářet zajímavá spojení hlubších zemitých tónů spolu s těmi osvěžujícími a jasnými. Vždy se však držte v přírodních tónech: volte jemné a přirozené odstíny a naopak se zcela vyhněte těm zářivým a neonovým.
 

 

2. Pro dokonalý pocit spojení s přírodou, sáhněte po podlahách z přírodních materiálů. Kromě dřeva se velké oblibě těší také bambus či korek. Za takové krytiny si sice připlatíte, investice se však rozhodně vyplatí, neboť tento prvek váš domov obohatí i o pohodovou atmosférou. K tvrdým podlahám z přírodních materiálů se skvěle hodí kusové vzorované koberce z přírodních tkanin.
 
 
3. Chcete-li vytvořit vysoce relaxační atmosféru, nechte se inspirovat přírodou nejen co se materiálů a odstínů, ale i vzorů a textur týče. Materiály, jako je konopí, proutí, ratan či juta, mají velmi výraznou a nepřehlédnutelnou texturu, která oživí neutrálně zařízený interiér a stane se tak jeho jemnou a nenásilnou ozdobou.
 
 
4. Ani interiér inspirovaný přírodou, nemusí být ochuzený o dekorace. Upřednostněte textilní doplňky a umělecká díla v tomto duchu s dekorem květinových, tropických nebo zvířecích vzorů a motivů.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Inspirující interiéry s energií přírody II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »