3 prvky, které dominují moderním jídelnám

21.12.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jídelny a jídelní kouty jsou velmi důležitou součástí moderních interiérů. Umožňují nám kvalitní stolování se svými blízkými, takže se mohou podílet i na stmelování rodiny. Z hlediska designu se v nich navíc můžeme dosyta vyřádit, neboť jde o prostor, kterému sluší i realizace divokých nápadů – jídelny se tak mohou stát dokonalou ukázkou vašeho vkusu a stylu. Existuje nespočet způsobů, jak zařídit perfektní jídelnu nebo jídelní kout – v rámci žádného z nich nechybí tři prvky, které toto místo dolaďují k dokonalosti.

3 prvky, které dominují moderním jídelnám - foto, Hyperbydleni.cz
Lavice
 
Lavice představuje skvělý způsob, jak dát jídelně šmrnc i domáckou atmosféru. Kolekce jídelních židlí sladěných do posledního detailu je již nějaký čas out. Přednost má rozmanitější kombinace, a to nejen stylů, ale i druhů sedacího nábytku. Jídelní kout proto oživte nejen designovými židlemi, ale i křesly, taburetkami a lavicemi. Lavice je z těchto kusů nábytku nejpraktičtější – šetří místo, lze přisunout po celé délce ke stěně a nabídne pohodlné posezení více lidem současně. I z estetického hlediska vede na plné čáře – nejvíce ji to sluší, když je vybavena měkkou matrací, polštářky, pleteným plédem nebo umělou kožešinkou.
 
 
Hravé židle
 
I v případě výběru židlí si dejte záležet a dejte přednost opravdu originálním modelům. Židle nevšedních tvarů, výrazných barev nebo nepřehlédnutelných vzorů vnesou do jídelny příjemnou atmosféru. V současnosti jsou in zejména minimalistická čalouněná křesílka se semišovým potahem v luxusních odstínech smaragdové nebo královské modré nebo plastová křesílka v elegantní černé.
 
 
Umělecká díla
 
V jídelně máte čas vychutnat si skvělé jídlo. Tak proč si zároveň nevychutnat i nádherné umělecké dílo? Jídelna je pro umístění uměleckých děl, jakými jsou obrazy, sochy, nebo designová svítidla, jako stvořená. Jídelna je totiž hlavně estetický prostor a tento její rozměr zmíněné prvky ještě zvýrazní. Umělecká díla mají v jídelně ještě jednu výhodu – jsou výborným námětem pro hovor, což oceníte v případech, kdy máte hosty.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek 3 prvky, které dominují moderním jídelnám zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »