Skandinávský styl pro pocit domova v zimním období II.

25.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Chcete se i v mrazivém počasí doma cítit útulně a příjemně? Přitopit si není rozhodně jediným možným řešením, jak toho dosáhnout. Zahalte i svůj domov do zimního outfitu a užívejte si hřejivou atmosféru, kterou začne ihned sálat. A kde jinde hledat inspiraci než právě v severských interiérech?

Skandinávský styl pro pocit domova v zimním období II. - foto, Hyperbydleni.cz
V prvním díle tohoto článku jsme vám představili základy hřejivého a moderního skandinávského stylu. V jeho centru vždy stojí přírodní dřevo a bílošedá barevná kombinace. Pokud si však chcete skandinávské pohody užívat i bez větších úprav svého bytu, zaměřte se na nábytek a doplňky inspirované severskou tématikou, které váš interiér pocitově zahřejí stejně dobře.
 
Minimalismus
 
Skandinávský styl se řídí jednoduchým pravidlem: Méně je více. Proto v něm panují velmi jednoduché tvary a čisté linie. Minimalismus se propisuje nejen do designu nábytku, ale také do dekorací. Nábytek se vyznačuje odlehčeným designem, má tedy velmi nízkou vizuální váhu, a světlými odstíny. Také s dekoracemi se zde šetří. Vítány jsou zejména přírodní textilie, jako jsou pletené přehozy nebo dekorativní potahy na polštářky, které přispějí k útulné atmosféře. Oblíbenou dekorací jsou také zarámované černobílé fotografie či obrázky v útlých černých rámečcích, které velmi elegantně ozdobí zeď a stanou se příjemným zpestřením převládající bílošedé barevné kombinace.
 
 
Oheň
 
Skandinávský styl je silně inspirován přírodou, a proto uctívá všechny živly, včetně ohně. Nádherným dekorativním doplňkem skandinávských domácností jsou krby, kamna či pece, které se stále drží zvoleného minimalistického designu – většinou mají velmi jednoduchý tvar a jsou nezvykle vedeny v čistě bílé barvě. Kromě klasických krbů jsou zde vítány i přenosné biokrby. V případě potřeby však lze oheň do interiérů vnést i velkým počtem svíček.
 
 
Spojení s venkovní krajinou
 
Seveřané obvykle milují přírodu a navzdory počasí rádi tráví mnoho času venku. Toto jejich životní naladění je znát také na jejich způsobu bydlení, v němž vnitřní interiéry obvykle přímo navazují na venkovní prostory. Balkony a terasy jsou často s interiérem spojeny velkými prosklenými dveřmi nebo skleněnou stěnou, které zaručují i dostatek přirozeného světla. Spojovacím prvkem také obvykle bývá design podlahy, který je pro interiér a exteriér totožný. Spojení s venkovním světem vystihuje také absence záclon, která je pro skandinávský styl typická.
 
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Skandinávský styl pro pocit domova v zimním období II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »