Designérské tajemství: 3 malé interiérové změny s velkým výsledkem

5.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Čas od času potřebují interiéry změnu – velké rekonstrukce a přestavby sice můžou být dobrým základem, design a atmosféru interiéru však dolaďují úplné detaily. Úspěšní designéři prozradili své triky, jak dosáhnout fungujícího interiérového stylu. Možná budete překvapeni – jedná se totiž o drobnosti, které však mají na vzhled interiéru velký dopad.

Designérské tajemství: 3 malé interiérové změny s velkým výsledkem - foto, Hyperbydleni.cz
Zvýraznění stěny
 
„Chcete-li významně změnit vzhled místnosti, aniž byste museli vynakládat spoustu peněz, zdůrazněte vzhled jedné ze stěn,“ radí Todd WG Corder, zakladatel Deja vu Decor. „Výrazná barva okamžitě přitáhnete pohledy a představuje skvělý způsob, jak místnost oživit, a to v rámci finančních nákladů za jednu plechovku barvy.“
 
Zvýrazněnou stěnu dovede k dokonalosti několik detailů. Nejdůležitějším z nich je její umístění – stěna se silným akcentem by měla zvýrazňovat kontaktní nebo centrální místo v místnosti. Výborně se proto hodí za sedačku, čelo postele, či okolo krbu.
 
Akcent stěnám dodají všechny barevné odstíny, záleží jen na vašem vkusu a dispozicích prostoru. Jasné barvy dodají stěnám energii a živost, zatímco ty temné dramatičnost a dojem luxusu. Kromě barev lze ke zvýraznění stěny užít také působivé vzory – v takovém případě je nejvhodnější volbou módní tapeta. Pozornost na stěny přivábí také rozličné materiály rozmanitých struktur – stěnám obzvláště sluší dřevěné a kamenné obklady, vzorované dlaždice nebo nástěnné koberce v etno stylu.
 
 
Rozmanité struktury
 
Materiály s nápadnou strukturou se uplatní nejen při dekoraci stěn, ale v celém interiéru. Interiérové zařízení s bohatou texturou vytváří zajímavý kontrast s hladkými povrchy, které v interiéru obvykle převažují, a tím přispívají k vytvoření útulné a hřejivé atmosféry. Vítané je proto dřevo, kámen, cihly, beton, kov i textilní doplňky.
 
 
4 druhy světla
 
Aby místnost vypadala moderně i harmonicky a dokonale plnila svůj účel musí být dostatečně osvětlena, a to více zdroji světla. Základ tvoří světlo přírodní, které bývá obvykle doplněno umělým dominantním svítidlem - většinou stropním osvětlujícím celou místnost. Neméně důležitá jsou také akcentová svítidla, která zvýrazňují určitou vlastnost místnosti, jeho centrální bod, kontaktní místo, nebo dominantní prvek či dekoraci. Vedle toho je třeba do místnosti umístit i světla pracovní, která nám poskytnou dokonalé světlo při všech činnostech, kterým se zde věnujeme.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Designérské tajemství: 3 malé interiérové změny s velkým výsledkem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »