Kouzlo chalupy v moderním interiéru

25.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nemusíte žít na venkově nebo na samotě u lesa, abyste si mohli užívat klidného a pohodového chalupaření. Chalupářský styl totiž mimořádně sluší i moderním interiérům a obklopí vás bezstarostnou atmosféru i v srdci velkoměsta.

Kouzlo chalupy v moderním interiéru - foto, Hyperbydleni.cz
Neutrální základna
 
Základem chalupářského stylu je umírněná, neutrální barevná paleta, které má schopnost vytvářet světlé, vzdušné a pohodové prostory. Nejlepší volbou jsou měkké a teplé odstíny bílé, které kolem sebe šíří hřejivou atmosféru, a světlé odstíny hnědé, a to ideálně v podobě přírodního dřeva. Povolena je také sněhobílá – její jasnost a silné působení dokonale zmírní efekt patiny, který interiér zahalí rustikální kouzlem.
 
 
Eklektický nábytek
 
S každým kusem nábytku na chalupě je obvykle spojen nějaký příběh, určitá minulost. Pokud při zařizování interiéru v chalupářském duchu nemůžete sáhnout do vlastních zásob staršího nábytku, můžete poměrně snadno sehnat nový nábytek v rustikálním, vintage nebo venkovském stylu. Při jeho výběru se držte základních pravidel chalupářského stylu a hledejte zejména modely z přírodních materiálů ve světlých odstínech, a to ideálně ty ručně vyráběné.
 
 
Sjednocující vzory
 
V chalupářském stylu jsou velmi důležité textilní doplňky, které se postarají o útulnou, rodinnou atmosféru. Pečlivě volte nejen materiály, kdy opět upřednostněte ty přírodní, ale také vzory. S designem chalupy dokonale souzní zejména květinové vzory, pruhy, kostky a puntíky. Pomocí textilií interiér nejen pocitově zateplíte, ale vnesete do něj i více barev. Nejpříjemnějším doplňkem převládajících neutrálních odstínů obvykle bývají jemné pastelové odstíny, které mezi sebou můžete směle kombinovat.
 
 
Kupa doplňků
 
I když v současnosti vládne trend omezování dekorativních doplňků, které jsou považovány jen za lapače prachu, chalupářský styl tvoří výjimku. Ten by totiž bez dekorací nemohl zapůsobit v celé své kráse. Styl k dokonalosti doladí zejména rustikální starožitnosti, které na vás působí mile a pohodově – stejně jako představa léta stráveného na chalupě.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Kouzlo chalupy v moderním interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »