Netradiční podzimní dekorace: Dýně v roli květináčů

3.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Dýně k podzimu neodmyslitelně patří – právě v tomto období si jich můžete užít dosyta nejen na svém jídelníčku, ale také v podobě nádherných podzimních dekorací.

Netradiční podzimní dekorace: Dýně v roli květináčů - foto, Hyperbydleni.cz
Vyřezávané dýně jsou hlavní součástí halloweenských dekorací. Pokud však tento strašidelný svátek neslavíte, rozhodně na dýně coby dekorace nemusíte zanevřít. Zdobené dýně mohou být totiž nejen děsivé, ale i vysoce elegantní a půvabné. Z tohoto hlediska jsou velmi oblíbené dýně barvené kovovými odstíny zlaté, měděné či stříbrné, nebo dýně obalené ve třpytkách, které svými odlesky rozzáří podzimní šeď. Stejně tak dýně potažené černou nebo bílou krajkou nebo dýně zdobené dekorativními washi páskami se stávají atraktivním oživením podzimních interiérů.
 

 

Pokud však dáváte přednost tradičnější výzdobě, můžete nechat dýně v jejich původním stavu, který je taktéž dekorativní, a obklopit je dalšími dary přírody, jako je barevné listí, šišky, šípky nebo kaštany. Přirozeně vypadají také dýně v podobě květináčů, což je trend, který vám dnes chceme představit.
 
 
Dýně v podobě květináčů jsou prostě k nepřehlédnutí a nádherně vyzdobí zejména vaše terasy, balkony a okenní parapety, kde vydrží celou podzimní sezónu. Jejich osázení je stejně snadné jako u klasických kamenných nebo keramických květináčků. Okolo stonku dýně vyřízněte dostatečně široký otvor a z vnitřku vydlabejte semena a co nejvíce dužiny. Následně dýni vyplňte zeminou a osázejte rostlinami, které kvetou na podzim, jako jsou chryzantémy, astry, janeby, macešky či sasanky. Pokud se o svou dýňovou zahrádku nechcete příliš starat, vyberte si pro osázení sukulenty, které jsou nenáročné na zálivku.
 
 
Ideálně kombinujte různé velikosti dýní, jejich druhy i zbarvení. Ve květináč můžete proměnit nejen dýně čistě přírodní, ale i dekorované tak, jak je uvedeno výše.
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Netradiční podzimní dekorace: Dýně v roli květináčů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »