Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží

27.7.2017 | Redakce | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Krásná, funkční a zkrátka harmonická domácnost je snem mnohých z nás. Ne všichni jej ale dokážeme realizovat. I proto se vyplatí inspirovat se a myslet jak na nosné součásti interiéru, tak i na detaily. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na některé tipy, které se týkají jednotlivých místností v interiéru a také exteriéru. Třeba se i vy inspirujete a pomůžeme vám najít tu správnou cestu k optimálnímu řešení vašeho bydlení. Co by tedy v konkrétních místnostech nemělo chybět?

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží - foto, Hyperbydleni.cz

Elegantní obývací pokoj

Mezi nejdůležitější místnosti v celém interiéru patří bezesporu obývací pokoj. Jedná se o místnost, která se vyznačuje nejvyšší frekvencí pohybu lidí. Jednak v obývacím pokoji relaxujeme a také si sem zveme návštěvy. Jakýmsi srdcem obýváku je v každém případě moderní sedací souprava. Výběr je dnes maximálně pestrý, přičemž je zapotřebí před nákupem přihlédnout hlavně k velikosti konkrétního modelu a také k tvarovému provedení.

Velké obývací pokoje si zaslouží poměrně prostornou sedací soupravu klasického tvaru doplněnou o několik křesel, případně taburetů. Naopak v mešních místnostech si pohodlně vystačíte s rohovými sedačkami, které jsou schopné kopírovat rohy a ušetřit tímto způsobem další prostor. Zajímavou volbou jsou i sedačky ve tvaru U. Jinak v obývacím pokoji nezapomínejte na velkou obrazovku televize optimálně zavěšenou na zdi. Tato místnost se neobejde ani bez konferenčního stolku. Právě na něm budou dobroty i dekorace. V oknech obývacího pokoje musí být také demontovatelné sítě proti hmyzu, abyste si horké letní večery užili v maximálním pohodlí.

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží, fotka

 

Praktická koupelna nabízející luxus

Pravidelná hygiena patří mezi jakési samozřejmosti. Dopřát si koupel či sprchu ve staré koupelně nebo v interiéru nové je obrovský rozdíl. Možnosti vybavení současných koupelen jsou skutečně pestré. Nevěříte? Nemáte proč! Zařizování koupelny nebylo nikdy snazší. Vybírat lze ze spousty zajímavých zařizovacích předmětů. Soustředit se vyplatí hlavně na vanu a sprchový kout. Právě tady se můžete dokonale realizovat z pohledu funkčnosti. Jak ve vaně, tak i ve sprchovém koutě si můžete vytvořit své vlastní wellness, kde se budete cítit více než luxusně. V každém případě myslete i na police, úchyty na ručníky a koupelnové skříňky. Úložný prostor právě před a po hygieně potřebujete hodně. Vždyť jen sprchové gely, šampony nebo zubní pasty musí mít své pevné místo.

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží, fotka

 

Ložnice s funkčními doplňky

Všichni víme, že základním stavebním kamenem ložnice je bytelná postel vybavená novou matrací. Optimální volbou do ložnice jsou mimo jiné také vestavné skříně. Právě sem ukrýváme své šatstvo v případě, že nemáme vlastní šatnu. Velmi dobrou volbou pro dámy je praktický toaletní stolek. Právě do jeho útrob lze bez problémů schovat všechny šminky a jiné pomůcky denně sloužící pro zkrášlování vlastní osoby. Žena si může veškeré úpravy svého vzhledu vyřešit v interiéru ložnice a v koupelně se nezačnou vytvářet tolik neoblíbené fronty.

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží, fotka

 

Krásná stylová kuchyně

Kuchyňské linky dnes působí velmi nápaditě. Vybírat si totiž lze z mnoha materiálů. Oblíbené jsou především linky vyrobené z dřevotřísky doplněné o další materiály. Jmenovat bychom mohli kupříkladu klasické obložení z keramiky anebo sklo či kovové komponenty. Jakýmsi zpestřením spíše venkovní kuchyně může být pec na pečení pizzy. Ta se stala velmi oblíbeným pokrmem.

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží, fotka

 

Nezapomínejte na exteriér

Venkovní prostory patří mezi oázu klidu a odpočinku především v parném letním počasí. Mnohdy i party stan zaručí chládek, nicméně přítomnost stylové pergoly rozhodně stojí za to. Když se ke všemu přidá ještě přítomnost udírny a nějakého zajímavého zahradního nábytku, není co řešit. V zahradě si dokonale odpočinete a přijdete na jiné myšlenky.

Zařizování domácnosti: I na zdánlivých detailech záleží, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Petra: To máte pravdu, detaily jsou...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »