Zahradní oslava ve venkovském duchu

24.5.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Plánujete uspořádat venkovní oslavu? Přichystejte ji v uklidňujícím venkovském duchu, který se k prostředí zahrad mimořádně dobře hodí a který nadchne nejen vás, ale i všechny vaše hosty.

Zahradní oslava ve venkovském duchu - foto, Hyperbydleni.cz
Poznávacími rysy venkovského stylu jsou klid a pohoda, o které se nenechte připravit ani při velkých přípravách. Jelikož je venkovský styl velmi prostý a jednoduchý, můžete si být jisti, že vše co potřebujete k naplánování party v takovém stylu již dávno máte.
 
 
Slavnostní přípravy ve znamení pohody
 
S výběrem nábytku si nemusíte lámat hlavu – pokud k sobě poskládáte stoly a židle různých stylů, naplníte tak zároveň jeden ze současných trendů moderního bydlení, který fandí této rozmanitosti. Vždy by však mělo jít o dřevěný nábytek, který k přirozenému zelenému prostředí nejlépe ladí. Prozkoumejte svoje sklepy a půdy, kde se mohou ukrývat opravdové vintage skvosty – i třeba taková rozklížená stolička může posloužit jako praktická taburetka. Pokud chcete dosáhnout luxusnějšího vzhledu, vybavte stoly jemnými sněhobílými ubrusy, které vytvoří zajímavý kontrast s masivním dřevem.
 
 
Ani při nedostatku stolů nemusíte propadat panice – snadno si je totiž zhotovíte sami z dřevěných palet nebo i obyčejných dřevěných prken. Ta stačí vhodně podepřít například dřevěnými sudy nebo je upevnit mezi vintage žebříky, čímž vytvoříte zcela originální posezení, které vaši hosté ocení. Samotné sudy pak mohou sloužit jako netradiční barové stolky, u kterých se rád zastaví nejeden milovník vína. Mezi stromy pak nezapomeňte umístit houpací sítě, které podpoří pohodovou a ležérní atmosféru a které poskytnout dokonalé útočiště nejen pro děti, ale i zamilované páry.
 
 
Nádherné zážitky i po setmění
 
Světlo je na zahradních oslavách nesmírně důležité, neboť vytváří hřejivou náladu a navíc výrazně prodlužuje dobu, kterou strávíme venku i po setmění. K venkovskému stylu se nejvíce hodí oheň – kromě krbu nebo ohniště vám poslouží i množství svíček. Ty umístěte do rustikálních luceren nebo obyčejných zavařovacích sklenic a rozmístěte po stolech, do trávy nebo zavěste do korun stromů. Hrdlo zavařovacích sklenic nezapomeňte ozdobit provázkem a kouskem přírody – nádherně vypadá snítka bylinek, kytička, jehličnatá větvička či klasy obilí. TIP: Takto zdobené zavařovací sklenice vybavené brčkem výborně nahradí sklenice na domácí limonády nebo i něco ostřejšího. Do větví stromů vetkněte svítící řetězy, které nasimulují krásu hvězdné oblohy. Omotat jimi můžete také kmeny, židle, nohy stolů nebo žebříky opřené jen tak ledabyle o stromy.
 
 
Pastva pro oči i duši
 
Mezi nejkrásnější dekorace patří živé rostliny a kytice, ale při venkovních oslavách se na ně často zapomíná, neboť zeleně je okolo dost. Pestrobarevné kytice z lučního kvítí však na stůl rozhodně patří a dokonale zjemní celou jeho výzdobu. Kytice umístěte do stylových keramických váz nebo zavařovacích sklenic a sem tam zpestřete obilnými klasy nebo větvičkami. Z kvítí můžete uplést něžné věnečky a zavěsit je na opěradla židlí nebo jimi obtočit látkové ubrousky na stole. Když na ně navíc připevníte jmenovku, velmi vtipně tak vyřešíte zasedací pořádek.
 
 

Více inspirace najdete na našem facebooku!

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zahradní oslava ve venkovském duchu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »