DIY čela postelí pro nevšední smyslové zážitky

23.5.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Chcete do své ložnice vnést relaxační atmosféru? Oživte své lůžko stylovým čelem, které si snadno vyrobíte sami z již nepotřebných věcí.

DIY čela postelí pro nevšední smyslové zážitky - foto, Hyperbydleni.cz
 Dřevo ložnici sluší
 
Dřevo má schopnost vytvářet útulnou a hřejivou atmosféru, a proto by nemělo chybět v ložnici. Zanést ho sem můžete v podobě dřevěného čela postele, přičemž nemusí jít o nový kousek. Čelo postele velmi jednoduše vytvoříte ze starých, již nepotřebných dveří, které se vám povalují na chalupách nebo na půdách. Nebojte se použít i opravdu staré modely s nádechem patiny a opotřebení – vintage styl je velmi trendy a skvěle oživí jak tradiční, tak moderní ložnice.
Dveře do role čela postele nemusíte výrazně upravovat – kliky, kování a kovové panty se stanou nevšední ozdobou. Dveře však můžete podle libosti nabarvit a nalakovat, a tím do ložnice vnést více barev či vzorů.
Originalita nechybí ani čelům postele vyrobeným z nových nebo již opotřebovaných okenních rámů, které stačí jednoduše umístit za postel nebo připevnit na zeď. Největší parádu dělají zasklené rámy se sklem zdobeným leptáním, barevnou mozaikou nebo vitráží.
Mimořádně oblíbená jsou nejen čela, ale i celé postele vyrobené z dřevěných palet. Ty stačí pouze naskládat do požadovaného tvaru, přibít k sobě a popřípadě dále nabarvit či nalakovat. Čelo z palet je nejen velmi trendy, ale navíc vám poslouží i jako praktická polička na knihy a další drobnosti.
Použít můžete také dřevěná prkna nebo dokonce i přírodní větvě listnatých stromů, které opět stačí vertikálně nebo horizontálně nainstalovat na stěnu za postelí. Zvolíte-li prkna či větve různých délek a různých odstínů, dosáhnete tak ještě zajímavějšího vizuálního efektu.
 
 
Vzdušná nebesa
 
Nejen romantické duše si zamilují lenošení v posteli s nebesy. Ta můžete i u klasického lůžka věrně nasimulovat lehkým závěsem nebo záclonou. Dva kusy látky dlouhé od stropu až k zemi jednoduše připevněte nad čelo postele ke zdi a ležérně rozviňte k oběma stranám postele. Luxusně vypadají zejména hustě nařasené sněhobílé záclony bez vzoru, z kterých můžete u stropu vytvořit nadýchaný baldachýn.
 
 
Pro umělecké duše
 
Nevšední čelo postele snadno vytvoříte i díky troše barvy nebo zbytku tapety. Tento umělecký počin vám dá možnost vytvořit čelo přesně takového stylu, tvaru, odstínu či vzoru, které požadujete. Stěnu za postelí je možné také vymalovat trendovou tabulovou barvou – tak si budete moci chybějící čelo postele jednoduše namalovat křídou a podle nálady jej donekonečna obměňovat. Na tabulovou stěnu si nezapomeňte připsat také oblíbené citáty, které vás každé ráno nakopnou do nové dne.
 

DIY čela postelí pro nevšední smyslové zážitky, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek DIY čela postelí pro nevšední smyslové zážitky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »