Tipy pro dokonale organizovaný domov I.

6.4.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Říká se, že pořádek doma významně ovlivňuje pořádek v hlavě i v mezilidských vztazích. Je-li tomu skutečně tak, určitě se vyplatí pustit se do generálního úklidu. Zde jsou jednoduché tipy, které vám s dokonalou organizací vašeho domova pomohou.

Tipy pro dokonale organizovaný domov I.  - foto, Hyperbydleni.cz
 1. Aby váš domov působil prostorně a vzdušně a vy se v něm cítili svobodně, je třeba odstranit z něj veškerý nepořádek. Věci, které nepoužíváte, nebo věci, které jsou rozbité a nefunkční a které se nedají ani využít v rámci DIY projektu, jednoduše vyhoďte. Jelikož vyhazování věcí bývá psychicky náročné, můžete vše, co nepotřebujete, někomu darovat a tím mu navíc pomoci.
 
 
2. Každý pokoj by měl mít svůj specifický účel a každá jeho část by měla být maximálně využívána. Promyslete si, zda všechny místnosti interiéru i jejich funkční zóny skutečně využíváte tak, jak jsou zařízeny. Častým příkladem jsou například interiéry, které mají nevyužívanou jídelnu nebo jídelní kout, avšak chybí jim velmi potřebná domácí kancelář.
 
 
3. Ložnice je místem, kde byste si měli dokonale odpočinout. Zároveň tato místnost obvykle slouží jako šatna. Aby relaxační atmosféra z místnosti nevyprchala, vše skryjte do velkých zabudovaných skříní – pokud máte problémy se stísněným prostorem, volte skříně sahající až ke stropu ve světlých barvách a popřípadě i se zrcadlovou plochou na jejich dveřích. Velmi praktické jsou také úložné boxy pod postelí.
 
 
4. Pohodová atmosféra by měla vládnout i v koupelnách. V nich vše potřebné můžete jednoduše umístit do dekorativních košů a boxů. Zvolíte-li modely z přírodních materiálů, můžete se těšit na vysoce relaxační náladu.
 
 
5. Příchod domů ovlivňuje celkový dojem, který máte ze svého interiéru. Proto dobře organizujte prostor vstupní chodby, kde by neměl chybět věšák na bundy a kabáty, háčky na zavěšení klíčů a deštníků, útlý botník, židle nebo lavice pro pohodlné obouvaní a velké zrcadlo pro prosvětlení prostoru.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Tipy pro dokonale organizovaný domov I. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »