Jak dekorovat krbovou římsu

17.3.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Krb je jednou z dominantních dekorací interiéru, kterou rozhodně nikdo nepřehlédne. Oheň jako jeden ze základních živlů do vašeho interiéru vnese kus přírody a s ní i hřejivou rodinnou a atmosféru a pohodu. Krb si proto zaslouží vhodné prostředí, aby jeho půvab ještě více vynikl.

Jak dekorovat krbovou římsu - foto, Hyperbydleni.cz
Okolí krbu nejčastěji zdobí obložení, které je nejen praktické, ale zároveň dekorativní. Ke krbu se nejvíce hodí obložení z přírodních materiálů, které podtrhnou přirozenou krásu ohně. K nejoblíbenějším patří obložení ze dřeva, betonu, kamene, ale i kovu. Výbornou volbou jsou také cihlové zdi, které mohou budit dojem neopracovanosti.
 
 
Výsledný vzhled krbu ovlivňuje také dekorace krbové římsy. Ta je naprosto ideálním místem pro umístění sezónní dekorace, jako jsou jarní květiny, DIY ozdoby z barevného listí nebo světelné řetězy.
 
 
Celoročně zde můžete mít umístěné také rostliny v květináčích nebo květiny ve vázách. Výborně se sem hodí také miniaturní stromky, například bonsaje.
 
 
Zrcadlo je další skvělý způsob, jak oživit prostor nad krbem. Zrcadlo buď můžete pověsit na stěnu, nebo ho jen ležérně postavit na krbovou římsu a o stěnu opřít. Hřejivý oheň a chladivá zrcadlová plocha vytvoří zajímavý kontrast. Výsledný vzhled velmi závisí na designu rámu zrcadla – k oblíbeným patří zejména vintage nebo zámecké modely ze dřeva nebo kovu.
 
 
Stejného efektu dosáhnete také při použití skleněných doplňků. Krbovou římsu dokonale ozdobí skleněné vázy, mísy, tácy, figurky, přičemž vysoce atraktivního vzhledu dosáhnete volbou barevného nebo vitrážového skla.
 
 
Krbová římsa může posloužit také jako polička na knihy. Vaše knižní poklady se zde budou skvěle vyjímat. V blízkosti krbu si navíc můžete vytvořit celý čtecí koutek, v němž se vám bude skvěle relaxovat.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak dekorovat krbovou římsu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »