Jak dekorovat nevyužité rohy

14.3.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Interiérové zařízení se většinou soustřeďuje do centra místnosti. Její rohy pak obvykle zůstávají nevyužité, což je velká škoda. Rohy místností totiž skrývají velký potenciál, který lze využít jak pro praktické, tak pro dekorativní účely. Efektivní využití rohů tak zvýší celkový komfort vašeho bydlení.

Jak dekorovat nevyužité rohy - foto, Hyperbydleni.cz
 Rohy místností jsou jako stvořené ke zřízení pracovního, studijního či čtecího koutu. K vytvoření této zóny vám totiž bohatě stačí i jeden metr čtvereční. Při opravdu malých rozměrech můžete psací stůl nahradit pouze úzkou poličkou a křeslo třeba jen minimalistickou taburetkou.
 
 
V rohu si můžete zřídit také místo k odpočívání. Vyzkoušejte současný trend a vyrobte si pohodlné sofa z dřevěných palet. Palety jednoduše stačí naskládat na sebe a vybavit je měkkou matrací a množstvím polštářků.
 
 
Pokud se vám místa nedostává, vybavte roh módní komodou, vitrínou nebo skříní. Pokud nechcete prostor zahltit nábytkem, umístěte do rohu rohové poličky, které mohou sahat od podlahy až ke stropu. Aby obsah na poličkách nezatěžoval prostor, skryjte jej do módních úložných boxů, které jsou k dostání v nejrůznějších designech.
 
 
Rohy jsou také vhodným místem pro umístění rostlin. Buď sem můžete umístit jednu velkou rostlinu, nebo množství menších a vytvořit tak zelený kout, který do místnosti vnese relaxační náladu.
 
 
I roh může přinášet potěchu oku. Na zdi v rohu umístěte množství svých oblíbených fotografií v úzkých rámečcích. Nebo do kouta jen tak ledabyle opřete nějaký veliký obraz či fotku – toto řešení je velmi ležérní, a tak vyvolává bohémskou atmosféru. Stejně skvěle se sem hodí například socha, váza či jiné umělecké dílo, které navíc můžete zespodu nasvítit a vytvořit tak zajímavý vizuální efekt.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak dekorovat nevyužité rohy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »