Domácí knihovna – ráj na zemi pro milovníky knih

16.1.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Domácí knihovna je přímo božským místem pro všechny milovníky knih. Pokud vlastníte velké množství knih a jejich četba patří mezi vaše oblíbené relaxační činnosti, určitě si zařiďte domácí knihovnu. Na její vybudování vám postačí i malá místnost, popřípadě pouze část pokoje. V každém případě domácí knihovny vyzařují klid a pohodu a mohou navíc sloužit i jako stylové pracovny nebo studovny.

Domácí knihovna – ráj na zemi pro milovníky knih - foto, Hyperbydleni.cz
 Výběr místnosti

 

Pro zřízení domácí knihovny si určitě vyberte klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit. Jelikož zde budou uskladněny vaše knižní poklady, myslete také na teplotu a vlhkost vzduchu v místnosti – například nevyužitý sklep není kvůli své vysoké vlhkosti vhodnou volbou pro zřízení domácí knihovny. Na vybraném místě byste se měli cítit také velmi příjemně a pohodlně – z tohoto důvodu jsou proto ideální místnosti s krásným výhledem nebo originálním architektonickým řešením.
 
 
 
Jednotný styl
 
Domácí knihovnu, ať už se jedná o místnost, nebo pouze její část, zařiďte v jednotném stylu, který podpoří harmonickou náladu. Pro domácí knihovnu je oblíbený styl tradiční, minimalistický, zámecký, průmyslový, skandinávský i venkovský. Jelikož se jedná o váš soukromý koutek, popřemýšlejte, jak se v něm chcete cítit, a podle toho volte i odpovídající styl.
 
 
 
Komfortní zařízení
 
Pokud patříte k vášnivým čtenářům, zajisté pro vás není problém nad knihou strávit i celé hodiny. Udělejte si proto maximální pohodlí a knihovnu vybavte nejen pohodlnou židlí, ale i křeslem, pohovkou nebo lenoškou. Trendy jsou také taburetky a pletené pufy, které mohou sloužit buď jako podnožky nebo konferenční stolky.
 
 
 
Pro uskladnění knih využijte celou stěnu od podlahy až ke stropu. Velmi módní jsou poličky, které mohou mít buď masivní nebo naopak minimalistický design. V knihovně by neměl chybět ani žebřík, který se stává netradiční dekorací moderních interiérů – díky němu budete mít snadný přístup ke všem svým knihám, ať už je umístíte kamkoli.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Domácí knihovna – ráj na zemi pro milovníky knih zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »