Industriální styl ve znamení romantiky

16.12.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Industriální styl je velmi oblíbený pro své jedinečné kouzlo a nevšední atmosféru, kterou vytváří. Industriální styl byl původně užíván pouze pro loftové byty a interiéry vzniklé v bývalých továrnách a vodárnách, které k němu perfektně ladily po architektonické stránce. Krásy industriálního stylu si však můžeme užívat v každém prostoru – stačí dodržet některá z jeho pravidel.

Industriální styl ve znamení romantiky - foto, Hyperbydleni.cz

Industriální styl, který vyzdvihuje krásu odhalených trubek a rozvodů, oprýskaných cihlových zdí a zvětralého dřeva, může být nejen syrový a dramatický, ale také velmi pohodový a romantický. Následující fotografie jsou toho důkazem:

Zvětralé dřevo

Dřevo v původním, neopracovaném stavu je jedním ze základních doplňků industriálního stylu. Takové dřevo vyvolává dojem minulosti, kořenů i přírody, a tak vytváří velmi milou a přátelskou atmosféru. Vybavte své domovy starým nábytkem, okenicemi či dveřmi, které jsou k sehnání v bazarech a na bleších trzích. Do industriálních interiérů se skvěle hodí také dřevěné podlahy s efektem patiny.

Industriální styl ve znamení romantiky, fotka

 

Odhalené cihly

Oprýskané cihlové zdi přes svůj neupravený vzhled do interiéru vnesou velkou pohodu. Jejich hrubá struktura ve spojení s hřejivým červenohnědým odstínem působí přímo relaxačně. Pokud se nemůžete těšit ze vzhledu pravých cihlových zdí, nahraďte je tapetami s tímto dekorem, které jsou téměř k nerozeznání.

Industriální styl ve znamení romantiky, fotka

 

Beton

Betonové prvky jsou v moderních interiérech stále populárnější. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale na druhou stranu vám snadno vydrží celý život – beton je totiž velmi odolný, má dlouhou životnost a jeho velkou výhodou je i to, že může být k dostání v nejrůznějších tvarech i odstínech. V industriálních interiérech často najdeme z betonu celé podlahy i stěny. Krásně vypadají i betonové doplňky, zejména vany, umyvadla a dřezy.

Industriální styl ve znamení romantiky, fotka

 

Osvětlení

Průmyslová závěsná svítidla se pyšní velmi atraktivním designem, a tak jsou často k vidění nejen v průmyslových, ale i moderních minimalistických interiérech. Jejich základním prvkem je stínítko z kovu, které díky hře odlesků vytvoří nádhernou světelnou podívanou. V rámci industriálního stylu jsou velmi oblíbené i obyčejné velké žárovky jen tak ledabyle zavěšené na šňůře.

Industriální styl ve znamení romantiky, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Industriální styl ve znamení romantiky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »