Základní pravidla feng-šuej pro šťastný a zdravý domov

25.7.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Toužíte po zdraví, lásce nebo bohatství? Přitáhněte si je do svého života prostřednictvím chytrých rad starého čínského učení feng-šuej a vytvořte si domov, který Vám pomůže odstartovat nový, lepší život.

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný a zdravý domov - foto, Hyperbydleni.cz

Pro harmonii….
Postel je podle feng-šuej jedním z nejmagičtějších míst interiéru - právě v ní se totiž rodí zdraví a klid. Čelo postele by mělo být ukotveno u zdi a postel umístěna tak, abyste z ní pohodlně viděli na dveře i okno. Pocit kontroly a bezpečí Vám do života vnese více klidu, harmonie a jistoty.

 

Pro úspěch…
Správně umístěný stůl může rozhodnout o Vašem úspěchu i kariéře. Svěží nápady, neutuchající energii a příval kreativity zaručí stůl stojící diagonálně proti dveřím, který nabízí výhled do místnosti, na okna i dveře. Nikdy neseďte zády k oknu nebo ke dveřím, ani proti oknu či zdi. Rozproudit myšlenky pomohou živé květiny a obrazy zobrazující chladivou vodu.
 
 

Pro štěstí…
Nic nevyvolá tak snadno pocit štěstí jako hřejivé sluneční paprsky. I když si jich nemůžeme užívat celoročně, můžeme si je alespoň uměle vyvolat. Svůj domov vybavte množstvím nejrůznějších svítidel. Brzy ráno a pozdě večer sviťte svítidly umístěnými při zemi; přes den sviťte stropními svítidly. Tak bude světlo kopírovat pohyb slunce po obloze, což má blahodárný vliv na fyzické i psychické zdraví člověka. Ranním ptáčatům budou vyhovovat svítidla na jižní straně místnosti, zatímco nočním sovám na té západní.
 
 

Pro lásku…
Láska prochází žaludkem! A opravdu, i podle feng-šuej je centrem rodiny a mezilidských vztahů kuchyň. Ta by měla být vždy čistá, voňavá a naklizená - pořádek v kuchyni i v celém interiéru symbolizuje pořádek v životě a ve vztazích. Proto vyhoďte i vše rozbité, nefunkční a nepotřebné - takové věci mají mrtvou energii a Váš život jen zbytečně zatěžují.
 
 

Pro prosperitu…
Rozjíždíte podnik? Čeká Vás těžká zkouška? Toužíte po naplnění svých snů? Tak se obklopte živými rostlinami, které v sobě nesou ohromnou sílu přírody. Rostliny, které směřují vzhůru, symbolizují úspěch. Ty, které se rozrůstají do šířky, zase do interiéru vnáší pohodu a klid.
 
 

Pro vitalitu…
Zrcadlo je úžasnou interiérovou dekorací, která se podle feng-šuej navíc postará o rozptyl energie. Zrcadla symbolizují aktivitu a činnost, a tak Vás pozitivně nabijí a motivují. Z toho důvodu však nejsou vhodná do ložnic a relaxačních místností. Zrcadla neumisťujte přímo proti oknům a dveřím - přicházející energii by tak totiž mohla odrazit zpět ven.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Základní pravidla feng-šuej pro šťastný a zdravý domov zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »