Jak správně chránit svůj domov?

7.7.2015 | | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Domov je místo, kde se drtivá většina z nás cítí dobře a bezpečně. Jen těžko si dokážeme představit, že bychom o něj mohli přijít a ocitnout se tak bez střechy nad hlavou, odkázáni na pomoc ostatních.

Jak správně chránit svůj domov? - foto, Hyperbydleni.cz

Často ale zapomínáme dostatečně chránit své domy a byty, přitom každý sedmý člověk se už přímo setkal s řáděním přírodních živlů.

Kvalitní pojištění majetku by mělo být standardem, který ochrání domácnost a nemovitost nejen před přírodními živly, ale také například před zloději. Mnozí z nás máme v živé paměti otřesné záběry z extrémních povodní v letech 1997 a 2002. Lokální záplavy či ničivé větry se ale objevují mnohem pravidelněji a jejich destruktivní účinky jsou rovněž nemalé. Přesto si z nich mnozí z nás dělají lehkou hlavu. Předejít hrozícím nepříjemnostem je dnes velice jednoduché a každý může porovnánat nabídky řady pojišťoven.

Obdobně jako živly přírodní občas řádí i ty lidské. Naprosto běžným jevem, především na sídlištích, je vytopení souseda. Nepříjemná situace (často bez našeho zavinění), kterou dokáže vyřešit jen správně zvolená pojistka domácnosti, jež uspokojí nároky postiženého souseda.

Jak správně chránit svůj domov?, fotka

 

Samostatnou kapitolou jsou zloději, kteří se soustředí na vykrádání domácností. Žádný zámek pro ně není překážkou a často jim nevadí ani naše přítomnost. Vyšetřování krádeže je ale běh na dlouhou trať, navíc velmi často s nejasným výsledkem. Opět platí, že prevence v podobě dobré pojistky dokáže ušetřit spoustu času, starostí a především peněz.

Většinu z nás nebaví chodit po rozlehlých budovách pojišťoven, vystát si dlouhou frontu a pomalu zjišťovat, které pojištění je pro náš domov to nejlepší. Naštěstí už existuje možnost online srovnání a sjednání pojištění majetku. Z pohodlí vlastní sedačky si můžeme v klidu vybírat pojištění, které náš domov kvalitně ochrání a zároveň nezruinuje naši peněženku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak správně chránit svůj domov? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »