Vrací se neoddělené pokoje zpět do módy?

2.1.2015 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

V minulosti bylo naprosto běžné, že v každém druhém paneláku, ale i tradičním domě byla kuchyně oddělená od obývacího pokoje. V posledních deseti letech se ale tento trend změnil a my měli možnost vidět open space prostory, které vytvářeli útulné prostředí rodinného klidu. Máma mohla vařit, děti se dívaly na televizi a hlava rodiny pročítal v jídelně denní tisk – vše na jednom místě. Jak to ale vypadá dnes? Má tato představa nějakou šanci na přežití, anebo je to něco, co se brzy vytratí?

Vrací se neoddělené pokoje zpět do módy? - foto, Hyperbydleni.cz

Řešením je v současně době individualismus. V době moderních technologií a sociálních sítí se rychleji, než kdy předtím šíří nejrůznější designové vychytávky a trendy v bydlení. Naštěstí je jen na vás, zda se do toho obujete podle nejnovějších trendů, anebo vypnete internet a uděláte si to po svém. To stejné platí u rozdělování bytu či domu. Některým prostě více sluší mít kuchyni izolovanou od zbytku světa a jiným naopak spojené rodinné království.

Má to své výhody?

Pakliže se budeme bavit o výhodách rozdělení kuchyně od obývacího pokoje, je to nesporně zápach. I ta nejlepší digestoř neposbírá všechny vůně a pachy linoucí se z hrnců. Oddělením těchto dvou pokojů získáváte šanci na pohodové strávení nedělního odpoledne u televize, bez vůně svíčkové. Další výhodou je klid. Přestože se uvádí za největší přednost spojené kuchyně s obývacím pokojem, možnost tzv. být s rodinou. Pro mnohé to výhoda být nemusí. U vaření občas nadáváte, mluvíte si sami pro sebe a zpíváte si. Je to prostě místo relaxace a klidu, tak proč si ho neužít.

Další, spíše pocitovou výhodou je možnost jídelny. Když už máte oddělenou kuchyň, obývací pokoj, tak proč nemít i svůj vlastní jídelní stůl a jídelní židle izolovaně v krásném pokoji s výhledem na les?

Rozdělení bude záviset jen na vás. Rozhodněte se jednoduše. Máte nutkání neustále mluvit se svým okolím? Propojte místnosti. Chcete mít pohovku jen sami pro sebe a užít si trochu klidu? Oddělte kuchyni od obývacího pokoje, jde to i stylově! Třeba pomocí skleněných panelů.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Vrací se neoddělené pokoje zpět do módy? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »